Μετάβαση στο περιεχόμενο

Tακτοποιημένοι Ημιυπαιθριοι χώροι συμμετέχουν σε κοινόχρηστες δαπάνες;


Recommended Posts

το σίγουρο είναι ότι δεν μπορούν να σας υποχρεώσουν σε κάτι που είναι παρά τον νόμο. Έτσι ακόμα και όλοι οι άλλοι αποφασίσουν κάοια αλλαγή μπορεί να την προσβάλλετε δικαστικά.

Το νόμιμο είναι τα κοινόχρηστα ναμοιράζονται βάση του ποσοστού του κάθε διαμερίσματος το οποίο προκύπτει από τον πίνακα κατανομής που συντάσσει αρμόδιος μηχανικός.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, ΒΑΣΙΛΗΣΣΣΣ said:

Αυτό ακριβώς έχω προτείνει κ εγώ κ ευχαριστώ για την απάντηση κ συμβουλή σας. Φυσικά όμως δε δέχεται κάνεις για ευνόητους λόγους, κ επικαλούνται ότι επειδή εγώ μεγάλωσα το σπίτι μου δεν θα χρεωθούν όλοι αυτοί τον μηχανικό κ συμβολαιογραφική πράξη ...

Αν οι μόνο η δική σου ιδιοκτησία έχει αυθαιρεσίες, είναι λογικό να επιβαρυνθείς όλα αυτά τα έξοδα. Αν όμως έχουν και οι άλλοι, τα έξοδα θα πρέπει να κατανεμηθούν αναλόγως των αυθαίρετων επιφανειών του καθενός. Συνεπώς, η μόνη λύση είναι να ελεγχθούν όλες οι ο.ι.. Μόνο αν είναι όλες είναι πολεοδομικά εντάξει, μπορεί να γίνει τροποποίηση της σύστασης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.