Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με γειτονική τέντα


Roumeliwths

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν άπτεται των αρμοδιοτήτων σας, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Διατηρώ μία επιχείρηση. Πρόσφατα, ο ιδιοκτήτης της διπλανής σε εμένα επιχείρησης, εγκατέστησε τέντα με βραχίονες. Αυτό που με προβληματίζει είναι το εξής. Η τέντα του, απέχει ελάχιστα εκατοστά από μία κάθετη (ως προς τον τοίχο) πινακίδα του καταστήματός μου, παρεμποδίζοντας έτσι τόσο την θέαση της πινακίδας όσο και τον καθαρισμό της. Θα ήθελα να ρωτήσω, επιτρέπεται η κίνησή του αυτή; Να σημειώσω πως ζήτησα με ευγενικό τρόπο, να μετακινήσει ψηλότερα την τέντα προκειμένου να μην με εμποδίζει. Αλλά, ήρθα αντιμέτωπος με απαράδεκτη συμπεριφορά καθώς το μόνο που έκανε ήταν να μου πει "ο τοίχος ψηλότερα δεν αντέχει την τέντα", "δεν ξέρεις τι σου γίνεται" και "εγώ έχω άδεια". 

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, Roumeliwths said:

...Θα ήθελα να ρωτήσω, επιτρέπεται η κίνησή του αυτή;....

Καθαρά πολεοδομικά δεν απαγορεύεται να βάλει την τέντα

Αρκεί να είναι στα όρια της ιδιοκτησίας του η τέντα με την στήριξη της και την προβολή της 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.