Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δευτερη δηλωση αυθαιρετων για ενα ειδη τακτοποιημενο αυθαιρετο


grous

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Θα σας παρακαλούσα να μου απαντησετε στο παρακάτω ερώτημα.

Εχει  γινει τακτοποιηση σε ενα αυθαιρετο και εχει γινει Οριστικη υποβολη της δηλωσης , αυτο πριν 6 χρονια με νομο 4178/13. Στο κτιριο υπηρχαν και τοτε 2 μικρες περγκολες οι οποιες ειναι πριν το 2011 αλλα για καποιο λογο που δεν θυμαμαι δεν εγινε τακτοποιηση γι αυτες τοτε.

Το ερωτημα μου ειναι αν μπορει να γινει παλι δηλωση τακτοποιησης για τις 2 περγκολες ενω εχω κανει ειδη τακτοποιηση στο κτιριο πριν 6 χρονια

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν, grous said:

... 2 μικρες περγκολες οι οποιες ειναι πριν το 2011 αλλα για καποιο λογο που δεν θυμαμαι δεν εγινε τακτοποιηση γι αυτες τοτε.

....

Αν δεν έχεις λάβει από την υπαγωγή που έκανε ο Μηχανικός σου όλα τα αναγκαία έγραφα της υπαγωγής ζητάς να σου τα δώσει.

Εκεί θα δεις που και πως έχουν δηλωθεί οτιδήποτε. Δεν πάει με τι θυμάσαι αλλα με τι έχει υπαχθεί.

Συνοπτικά ζητάς

Το έντυπο υπαγωγής με όλες τις σελίδες του (φυλλα καταγραφής, εντοπισμός, τεχνική έκθεση κλπ.) που έχει

Σχέδια κατόψεων Τομών Διάγραμμα Δόμησης και γενικά κάθε σχέδιο που ανέβηκε στο σύστημα

Τεχνική Έκθεση

Αναλυτικό Προϋπολογισμού αν υπάρχει.

Με αυτά σαν βάσει προχωράς.

Το πιο πιθανο αν υπάρχει κάποια παράληψη και δεν έχει γίνει κάποια πράξη δικαιοπραξίας ή αδειοδότησης μετά την υπαγωγή να μπορείς να κάνεις τις διορθώσεις στην υπαγωγή που έχεις μεταφέροντας την στον 4495/17 που αντικατέστησε τον 4178/13

 

Υ.Γ.

Αν οι ξεχασμένες πέργολες ή άλλη παράβαση έγιναν πράγματι προ Ιούλη/2011 κάνε τα ανωτέρω αν όχι τότε το πας φιρί φιρί να έχεις μπελάδες την επόμενη 5-7 ετία ….

 

(το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα για ιδιώτες)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.