Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βαφή ral αλουμινίου σε αντιστοίχιση σε σίδηρο


harristheo

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

πρόκειται σύντομα να παραλάβω 2 τεμάχια αλουμινίου σε χρώματισμο ral. γίνεται να αντιστοιχίσω την συσγκεκριμένη βαφή με ακριβώς ίδιο χρώμα σε βαφή για σίδηρο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι....θα πας σε καταστημα με χρωματα και θα τους ζητησεις να σου φταιξουν τον ιδιο κωδικο χρωματος σε ντουκοχρωμα (λαδομπογια)...Το εχω κανει και γω....Ειναι ακριβως το ιδιο χρωμα απλα λογω των διαφορετικων υλικων μπορει να αλλαζει η αποχρωση στο απειροελαχιστο...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το νουμερο υπαρχει ακριβως το ιδιο σε ντουκοχρωμα...αν δεν το εχεις πας ενα δειγμα, το σκαναρει και σου βγαζει την αποχρωση...Απλα το ral που λες δεν ειναι γυαλιστερο..??? Επειδη το ντουκοχρωμα βγαινει σε ματ-σατιν-γυαλιστερο κοιταξε να ταιριαζει κ η υφη..

Link to comment
Share on other sites

Σε μία ανάλογη δική μου περίπτωση, ο υπεύθυνος του σχετικού καταστήματος τσέκαρε το υπάρχον χρώμα με μία συσκευή laser η οποία έδωσε την απόχρωση κατευθείαν στην οθόνη του μηχανήματος και στη συνέχεια αυτό έβγαλε κατ΄ευθείαν την ίδια απόχρωση.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το νουμερο υπαρχει ακριβως το ιδιο σε ντουκοχρωμα...αν δεν το εχεις πας ενα δειγμα, το σκαναρει και σου βγαζει την αποχρωση...Απλα το ral που λες δεν ειναι γυαλιστερο..??? Επειδη το ντουκοχρωμα βγαινει σε ματ-σατιν-γυαλιστερο κοιταξε να ταιριαζει κ η υφη..

 

εχω το κωδικό ral

ελπίζω να τα καταφερω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.