Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλείσιμο ομάδας Σιδηρών Κατασκευών


Pappos

Recommended Posts

τις εθνικής γκολφ:P

 

πέρα από την πλάκα για να σου δώσω μια ιδέα πήγαινε πχ στο προφίλ του pappos και θα δεις στην δεξιά στήλη της ομάδες στις οποίες είναι ενταγμένες ο εκάστοτε χρήστης (στο παράδειγμά μας ο pappos και θα έχει την ομάδα σιδηρών κατασκευών). Τώρα ποιός ο σκοπός της ομάδας αυτής...μάλλον ένα μέλος της θα σε κατατοπίσει καλύτερα όπως και θα λύσει το ερώτημα του σε τι εξυπηρετούν και αποσκοπούν οι ομάδες γενικότερα στα πλαίσια του forum (κάτι που μεταξύ μας δεν το έχω καταλάβει-δεν λέω/γράφω ειρωνικά τα παραπάνω).

Link to comment
Share on other sites

Pappos γιατί να κλείσει η ομάδα? Μπορεί μέχρι στιγμης να μην έχει γίνει ενεργή αλλά αυτό στο μέλλον μπορεί να αλλάξει. Αν υπάρχει άλλος λόγος εκτός από την αδράνεια, εντάξει, αλλά αν είναι μόνο γι αυτό σκέψου ότι και το forum για 2 χρόνια περίπου ήταν στην αφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την άποψη του mred-akias ότι ό,τι συζητείται στις ομάδες καλό θα ήταν να συζητείται σ' ένα θέμα του forum στη σχετική ενότητα. Σκοπός του forum όπως το βλέπω είναι η όσο το δυνατόν πιο ευρεία διάχυση της γνώσης και αυτό δεν εξυπηρετείται απ' τις ομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου: κάθε ομάδα εργασίας έχει προφανή σκοπό την παραγωγή κάποιου έργου, οι λεπτομέρειες υλοποιησης του οποίου δεν ενδιαφέρουν τους υπόλοιπους, και ούτε έχει νόημα να γεμίζουν σελίδες στα γενικά θέματα με τέτοιες συνεννοήσεις. Υπό αυτή την έννοια έχουν νόημα ύπαρξης.

 

Τωρα το θέμα γιατί στο forum δεν έχει ολοκληρωθεί κανένα ομαδικό project (απ' όσο γνωρίζω), είναι λίγο ευρύτερο και διαφορετικό, και σηκώνει ξεχωριστό νήμα.

 

@ pappos : άστην να υπάρχει, καλά σου λέει ο iovo.

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου: κάθε ομάδα εργασίας έχει προφανή σκοπό την παραγωγή κάποιου έργου, οι λεπτομέρειες υλοποιησης του οποίου δεν ενδιαφέρουν τους υπόλοιπους, και ούτε έχει νόημα να γεμίζουν σελίδες στα γενικά θέματα με τέτοιες συνεννοήσεις. Υπό αυτή την έννοια έχουν νόημα ύπαρξης.

 

Διαφωνώ γτ απλούστατα δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα αν ενδιαφέρουν τους υπόλοιπους. Π.χ. ο Mystic δεν είχε πάρει πρέφα (και με το δίκιο του, δεν "διαφημίζονται" κιόλας) και ο άνθρωπος μπορεί πχ να ενδιαφέρεται... Στην τελική η ανοιχτή συζήτηση βοηθάει και όσους δεν ξέρουν πολλά για το θέμα να πάρουν μια ιδέα. Και εξηγούμαι: τι νόημα θα είχε να (προσπαθήσω να) μπω στην ομάδα μόνο και μόνο για να πάρω μια ιδέα του τι ενοείτε/πως ορίζετε τις σιδηρές κατασκευές, ποιο κομάτι τους σας απασχολεί(κατασκευαστικό ή κάτι άλλο) κάτι που θα μπορούσα να το είχα δει στο αντίστοιχο νήμα και αναλόγως των γνώσεών μου να συνέβαλα αν μπορούσα θετικά μόνο χωρίς να δυσχεραίνω την πορεία της συζήτησης κλπ κλπ.

Δεν νομίζω ότι υπάρχουν σαφή οφέλη στην ύπαρξη ομάδων... Αυτά ως συμπληρωματικά του παραπάνω ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Το να μπείς σε κάποια ομάδα είναι το πιο εύκολο, δεν είναι κλειστά club που θέλεις πρόσκληση... ένα κλίκ θέλει.

 

Το αν διαφημίζονται, πρώτο Link πίστα είναι στο μενού "Κοινότητα", πόσο παραπάνω?

 

Γενικά πάντως, υπάρχει πάντα μια ευκολία στο να γραφτεί κάποιος σε μια ομάδα, να δηλώσει συμμετοχή σε κάποιο έργο που ξεκινάει στο forum, κλπ, και μετά σιωπή. Ειμαστε πολύ ενθουσιώδεις φαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.