Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερώτηση για περιοχές της Αθήνας


Μαράκι

Recommended Posts

Αν αντεχουν τα ποδα σου περπατημα, ειναι 2,5 με 3 χλμ... Ειναι και λιγο ανηφορικα.. Δεν θελω να μου στεναχωριεσαι ομως.. ;)

Τι σε προβληματιζει με το Τραμ???

Link to comment
Share on other sites

Welcome to Athens, right? Απλά μου τη δίνει η αλλαγή μέσων συγκοινωνίας (συνηθισμένη από την Πάτρα) και προτιμώ κάτι να το περπατήσω αντί να πάρω κάποιο μέσο, αν αυτό είναι εφικτό βέβαια. Πάντως έτσι που μελετούσα τις στάσεις του μετρό, πρόκειται για τεράστια ευκολία..

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις google earth οι συντ/μενες της πλατειας ειναι περιπου 37,56,48 23,42,49

και του μετρο στο Φιξ 37,57,51 23,43,36..

 

Προσωπικα δεν νομιζω να ευχαριστηθεις την βολτα με τα ποδια παραλληλα με τη Συγγρου, καθως εχει απιστευτη κινηση και φασαρια.. Και η αλλαγη απο Τραμ σε μετρο εναι αρκετα ευκολη καθως το Τραμ συνηθως δεν εχει πολυ κοσμο.. Υπαρχουν και αλλες πιθανες εναλλακτικες (με λεωφορεια πχ) αλλα θα ελεγα οτι εκει ειναι ενα θεμα ο κοσμος και η βαβουρα, αν και μπορει να ηταν πιο γρηγορη η διαδρομη..

 

Αν το θεμα σου δεν ειναι η ταχυτητα θα σου ελεγα να παρεις το ΤΡΑΜ μεχρι το συνταγμα και απο εκει να μπεις κατευθειαν στο Μετρο.. Ειναι αρκετα ωραια διαδρομη και παντως 1.000.000 φορες καλυτερη απο το να περπατας 2,5 - 3 χλμ διπλα σε μια λεωφορο 8+ λωριδων φουλ στην κινηση..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα , η Λ. Συγγρού δεν είναι και το ιδανικότερο μέρος για περπάτημα. Πάρε το τραμ να κάνεις τη δουλειά σου. Επειδή εγώ Πάτρα ήμουν φοιτητής σε διαβεβαιώνω ότι τα μεγέθη της Αθήνας είναι τελείως διαφορετικά .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενθουσιασμένη με την αμεσότητα, εγκυρότητα και αξιοπιστία των δρομολογίων των Μέσων Μαζικής Μεταφοράς στην Αθήνα, με αποτέλεσμα τη γρήγορη μεταφορά σου εκεί που επιθυμείς.. Μπράβο στην πρωτεύουσα ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.