Μετάβαση στο περιεχόμενο

προβλημα


Alter Bel

Recommended Posts

Καλησπερα 

Μετα απο ατασταλιες του μηχανικου μου ,πχ. ενω ειχαμε συμφωνηση να γεινουν κεραμοσκεπες ,δεν αλαξε τα σχεδια και στην  πολεοδομια υπηρχαν τα παλια σχεδια και για καλη μου τυχη τα ανακαλυψα,και ετσι αναγκαστηκε να τα διορθωσει με καποιο κοστος απο πλευρα μου λογου του οτι επρεπε να πληρωσω τα προστιμα που βγηκαν εφοσον πλακα και στεγαστρα βγηκαν αφθαιρετα ,και οτι αντι για νομημοποποιηση εκανε τακτοποιηση ,με αποτελεσμα τρεχαματα και αναμονη κανωντας και τον δυσκολο με το να μην μας υπολογιζει που θελαμε να τα τακτοποπιησουμε το συντομοτερο ,λογου του οτι δεν μενουμε Ελλαδα και δεν εχουμε και πολυ χρονο.δυστηχως ειμασταν στο ελεος στου και στο πιοτο του για οσους καταλαβαινουν.Τελικα τον λυπηθηκα γιατι δεν ειχε και χρηματα να ζησει απο οτι μου ελεγε, και θελησα να τον βοηθησω και του ζητησα να μου βγαλη  και την αδεια του γκαραζ.Μας εσκασε στο να την βγαλει αλλα αυτο που μου κανει τωρα ειναι οτι ενω φωναξε τον εποπτη δομησης στην αρχη ,τωρα δεν μου δινει σημασια ,του ζηταω την κατασταση ενσηματων και με γραφει στην κυριολεξια,γιατι δεν του ανεθεσα την οικοδομη ,γιατι μου φουσκωσε τοσο την προσφορα,που κανεις δεν μπορουσε να την δικαιολογηση,πχ.6.5Χ8=52 τετρ.μου ζητουσεγια την πλακα  να πληρωθει για 17κυβικα μπετον καθαρο χωρις τα σιδερα .Το θεμα τωρα ειναι τι μπορω να κανω μαυτον τον ανθρωπο που τον παω παντα με το μαλακο?  

Ζηταω την βοηθεια σας 

Link to comment
Share on other sites

Το φόρουμ δεν προσφέρεται για Δίκες Μηχανικών και μάλιστα με επιχειρήματα μόνο της μιας πλευράς.

Για κάθε νομικό ζήτημα που έχεις μιλάς με τον Δικηγόρο σου.

Το θέμα κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.