Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περιφραξη Βεράντας


Apodrama

Recommended Posts

(μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos 33)

Καλησπέρα σε όλους ,

Το ερώτημα που έχω να κάνω αφορά την περίφραξη της βεράντας μου (1ος όροφος) και το ύψος που επιτρέπεται να φτάσει αυτή.

Υπάρχει κάποιος περιορισμός στο ύψος ή στο είδος της περίφραξης που μπορώ να βάλω ?

Δε σκοπεύω προφανώς να χτίσω κάτι , πιο πολύ σε καφασωτά ή κάποια παρόμοια κατασκευή με ξύλα ή πάνελ pvc περιορίζω να κάνω . Το θέμα είναι ότι τα γειτονικά μπαλκόνια είναι κοντά και το ακριβώς δίπλα είναι κολλητό . 

Δεν σκοπεύω επίσης να το σηκώσω στα 3 μέτρα και να κλείσω το φως σε όλη τη γειτονιά :Ρ . Απλώς λίγο ιδιωτικότητα θέλω. Να καθόμαστε άνετα στη βεράντα ( 2 μέτρα ύψος πχ )

Τι είναι νόμιμο να κάνω ;

Οποιαδήποτε ιδέα και γνώση ή γνώμη πάνω στο θέμα θα εκτιμηθεί ! 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

(Πρόκειται για μεζονέτα 1ου+2ου ορόφου  , όπου στο πίσω μέρος του 1ου έχει μια βεράντα περίπου 4.5 x5 μέτρα . Αριστερα δεξιά υπάρχουν κολλητά άλλες πολυκατοικίες )

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Περιφράγματα τοποθετούνται επί των ορίων των γεωτεμαχίων, και σε επαφή με το έδαφος.

Στη δική σου περίπτωση, μιλάμε για στηθαίο βεράντας. Κι επειδή δεν έχουμε εικόνα της κατάστασης, δεν μπορούμε να εκφράσουμε άποψη.

Οπότε, εχεις δυο επιλογές:

- Είτε ανεβάζεις φωτογραφίες (και δεν είναι σίγουρο αν θα λάβεις τη σωστή απάντηση)

- Είτε καλείς μηχανικό επί τόπου (κι έχεις έγκυρη πληροφόρηση)

Edited by tetris
διόρθωση λάθους
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.