Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξ αδιαιρέτου... "ομηρία".


Pala1977

Recommended Posts

(μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos 33)

Καλησπέρα σας , δεν ξέρω άμα έχω τοποθετήσει σωστά το θέμα , άμα όχι κάποιος διαχειριστής ας το μετακίνηση.

Το πρόβλημα μου είναι ότι έχουμε μια εξοχική κατοικία εκτός σχεδίου και είναι το οικόπεδο εξ αδιαιρέτου με ένα άλλο πρόσωπο , θέλει η μάνα μου να μου το μεταβίβασει, αλλά έχουμε ένα κιόσκι με τσίγκο από πάνω και καλαμιές γύρω γύρω  και μας είπε ο μηχανικός ότι πρέπει να νομιμοποιηθεί για να γίνει η μεταβίβαση. Του λέμε προχωρά να πληρώσουμε και να γίνει. Έλα μου ντε που ο άλλος του εξ αδιαιρέτου δεν μας δίνει την συγκατάθεση του, αλλά ούτε μας λέει αν η αποθήκη που έχει στο εξ αδιαιρέτου οικόπεδο από την μεριά του αν είναι νόμιμη.

Βρέθηκα να είμαι όμηρος σε έναν άγνωστο.

Υπάρχει κάποια λύση να νομιμοποιήσω χωρίς τον άλλον .

Η θα πρέπει να χαλάσω το κιόσκι και αν ναι θα πρέπει να χαλάσει κι αυτός την αποθήκη για να μπορώ να προχωρήσω.

Οποιαδήποτε λύση έχετε να μου προτείνετε θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνηση επί του ερωτήματος. Υπάρχει πράξη σύστασης οριζόντιων ιδιοκτησιών στο γήπεδο ή  είστε εξ αδιαιρέτου συνιδιοκτήτης, έχοντας το 50% σε όλο το ακίνητο (κτίσματα και γήπεδο);

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.