Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επαγγελματικά Δικαιώματα: Μηχανικός Ε.Ν. vs Τεχνίτης Τροχών


MarineEng

Recommended Posts

(Το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα για ιδιώτες. Didonis)

 

Καλησπερα σας, χρειαζομαι τη βοηθεια σας μιας και εχω φαει ολο το ιντερνετ και ακρη δεν βγαζω... Ειμαι Β' Μηχανικος εμπορικου ναυτικου και εφτασε στα αυτια μου οτι το με το πτυχιο μου μπορω να βγαλω αδεια ασκησεως επαγγελματος για συνεργειο αυτοκινητων-μοτοσυκλετων, τεχνιτης τροχων (λαικιστη βουλκανιζατερ) κτλπ.

Εψαξα αρκετα, βρηκα ενα αρθρο που λεει οτι γινεται αλλα δεν εχει λεπτομερειες. ουτε αν χρειαζεται προυπηρεσια. Γνωριζει καποιος να μου πει με σιγουρια?

Αν οχι, που μπορω να απευθυνθω? Στο υπουργειο μεταφορων που βγαζουν τις αδειες ασκησεως για αυτα τα επαγγελματα? Εχω την εντυπωση πως δεν θα μπορει να βοηθησει κανεις εκει.

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!

 

 

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου και του τίτλου θέματος. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MarineEng said:

.... και εφτασε στα αυτια μου οτι το με το πτυχιο μου μπορω να βγαλω αδεια ασκησεως επαγγελματος για συνεργειο αυτοκινητων-μοτοσυκλετων, τεχνιτης τροχων (λαικιστη βουλκανιζατερ) κτλπ.

...

Βρίσκεσαι σε λάθος Φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MarineEng said:

(Το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα για ιδιώτες. Didonis)

Αν οχι, που μπορω να απευθυνθω? Στο υπουργειο μεταφορων που βγαζουν τις αδειες ασκησεως για αυτα τα επαγγελματα?

Αυτοί είναι αρμόδιοι για άδεια τεχνίτη αυτοκινήτων.

Έχε μαζί σου οτι χαρτιά έχεις σχετικά με την άδεια μηχανικού και θα σου πουν...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dib said:

Αυτοί είναι αρμόδιοι για άδεια τεχνίτη αυτοκινήτων.

Έχε μαζί σου οτι χαρτιά έχεις σχετικά με την άδεια μηχανικού και θα σου πουν...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου!

1 ώρα πριν, Didonis said:

Βρίσκεσαι σε λάθος Φόρουμ.

Βρισκόμουν στην κατηγορία επαγγελματικά δικαιώματα κάνοντας ερώτηση για αυτά, σε ένα φόρουμ για μηχανικούς ρωτώντας για κατηγορίες μηχανικών.

Σε τί φόρουμ έπρεπε να γράψω κύριε Συντονιστά?

Edited by MarineEng
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.