Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιδιόρθωση στέγης


Recommended Posts

(Το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα Ιδιωτών. Didonis)

Καλησπέρα σε όλους 

Θέλω να φτιάξω το παλιό σπίτι στο χωριό και σκέφτομαι να ξεκινήσω με τη σκεπή. Είναι 50τμ το σπίτι, τα κεραμίδια είναι σε πολύ καλή κατάσταση αλλά δεν είναι πετσομενα. Θέλω να αφαιρέσω το ξύλινο ταβάνι και να φαίνονται τα δοκάτια και τα ξύλα της σκεπής. 

Ένας μάστορας που το είδε μου είπε πως θα χρειαστούν αλλαγή και τα ξύλα αυτά. Μπορώ να τα περάσω με κάποιο υλικό για να τα προστατέψω έστω για κάποια χρόνια και να βάλω κάτι για μόνωση και για να μην περνάνε έντομα, σκορπιοί κτλ. Θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια σας ως προς τη σειρά που πρέπει να ακολουθήσω. Οποιαδήποτε πρόταση ή ιδέα είναι καλό δεχόμενη.. Σας ζητάω συγνώμη αν κάποια πράγματα που σκέφτομαι δε γίνονται και φαίνονται αστεία αλλά δεν είμαι καθόλου γνωστής. 

Σας ευχαριστώ πολύ.. 

 

 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

36 λεπτά πριν, Dimitris Kokkotis said:

.... σκέφτομαι να ξεκινήσω με τη σκεπή....

 

 

να σκεφτείς να ξεκινήσεις απο ανάθεση σε Μηχανικό - Τεχνικό Γραφείο για να μη πετάς χρήματα άδικα.

Πιθανά και ανάλογα το εύρος των εργασιών θα πρέπει να σου εκδώσει και άδεια "μικρής κλίμακας"

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Dimitris Kokkotis

Πρέπει να απευθυνθείς σε εξειδικευμένο συνεργείο γιατί τις εργασίες που περιγράφεις δεν μπορείς -κατά τη γνώμη μου- να τις κάνεις μόνος σου. Αν γνωρίζεις κάποιο μηχανικό που μπορεί να αναλάβει την επισκευή έχει καλώς, αλλιώς πρέπει να βρεις έναν. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.