Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερώτηση για τετραγωνικά μέτρα


Recommended Posts

(μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos 33)

Καλησπέρα σας ,

Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση . Πρόκειται για ένα οικόπεδο 510 μέτρα . Ο συντελεστής δόμησης στην περιοχή είναι 1 . Το ισόγειο είναι 170 τμ . Ο Α’ όροφος είναι 160 τμ . Αφού λοιπόν το ισόγειο και ο Α’ όροφος είχαν χτιστεί σύνολο 330τμ , τα σχέδια αναφέρουν πως θα χτιστούν άλλοι δύο όροφοι ( ξεχωριστοί ιδιοκτήτες ) από 90τμ ο κάθε όροφος .  Ο ιδιοκτήτης του Β’ ορόφου στην συνέχεια , έχτισε σπίτι στα 120 τμ ( δεν γνωρίζω τι αναφέρουν τα σχέδια του ) . Εγώ σαν ιδιοκτήτης του Γ’ ορόφου , τι θα πρέπει να κάνω ; Μπορώ να χτίσω διαμέρισμα 90 τμ όπως αναγράφουν τα χαρτιά μου ; Ή πλέον μου μένουν 60 τμ για τον λόγο ότι ο Β’ όροφος πήρε +30 τμ από το γενικό μας σύνολο ;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

@dimitris GM ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση . Οπότε δεν μπαίνω στην διαδικασία να διεκδικήσω κάτι από τον ιδιοκτήτη του Β’ ορόφου  ; Δεν με επηρεάζει καθόλου ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.