Μετάβαση στο περιεχόμενο

60 τετραγωνικά κατοικία


Kostasthailand

Recommended Posts

(το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα για ιδιώτες. Didonis)

 

 

Καλησπέρα σας αγόρασα μια κατοικία 62 τετραγωνικά είναι ένα ακίνητο χτισμένο με τσιμεντολιθα και με μια πλάκα δυριχτη  που είναι πάνω σε ένα ελενίτ  και πάνω 5 ποντιυσ Μπετό κάνω μια ανακαινηση ερώτηση το Γκάναι  σε τοίχους και ταράτσα δένει τι Σπητι ; 
Εάν τοποθετήσω  3 κολόνιες εσωτερικές όταν θέλω να ρίξω μια νέα πλάκα από πάνω δεν βοήθεια ακόμα καλύτερα υπάρχει και τοίχος στην μέση  σας ευχαριστώ  εάν βάλω κελιφος περιμετρικά τους 7 πόρους που χάνω σε ένα μπαλκόνι μπορώ να μεγαλώσω το μπαλκόνι 7 πόντους σας ευχαριστώ για το άψογο forum 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

προβλήματα όλα όσα γράφεις και πιθανά ακόμα πιο πολλά προβλήματα όσα δεν γράφεις (του πότε είναι κατασκευή, είχε οικοδομική άδεια, αν όχι έγινε "τακτοποίηση", το έχεις αναθέσει σε μηχανικό για να σου πει κλπ κλπ) ...

οπότε τα πάντα ρει όπως τα έχεις γράψει μέχρι τώρα .... 

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, Kostasthailand said:

....χώρια άδεια από των προηγούμενο..... το μονιμοποίησε 

με λίγο φαντασία καταλαβαίνω (ελπίζω) τι θες να πεις.

Λοιπον συνοπτικά ......

Αφού χωρίς άδεια και "μονιμοποίηση" σημαίνει ότι είναι ΑΠΑΙΤΗΤΟ από την διαδικασία που έκαναν ότι οφείλεις να κάνεις ΣΤΑΤΙΚΗ μελέτη (στατική επάρκεια) του ακινήτου ως είναι χωρίς τίποτα αλλο

Όταν θα έχεις την στατική μελέτη και με βάση αυτή θα δεις τι θα χρειαστεί για αποκτήσει Στατική Επάρκεια το κτήριο

Με βάση αυτό θα βγάλεις την αναγκαία άδεια δόμησης με τον Μηχανικό σου και μετά θα μπορείς να κοιμάσαι ήσυχος εκεί εσύ και τα παιδιά χωρίς τον φόβο να σας έρθει στον επόμενο σεισμό κατακούτελα .....

 

αυτά και καλή συνέχεια 

Link to comment
Share on other sites

Αψωγος ! Στατική επάρκεια σεν μου έκανε ο μηχανικός και κρίμα ποσό κοστίζει να ξέρω για την πλάκα 

σας ευχαριατω πολύ 62 τετραγωνικά 

Edited by Kostasthailand
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, Kostasthailand said:

.... ποσό κοστίζει να ξέρω ...

όσα σου πει ο Μηχανικός σου.

Δεν είναι επιτρεπτό να δίνουμε τιμές υπηρεσιών Μηχανικών και Τεχνικών Γραφείων στο Δημόσιο Φόρουμ

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.