Μετάβαση στο περιεχόμενο

πωσ να βγαλω αδεια για να βαλουμε πορτα


Recommended Posts

καλησπέρα σας ,έχουμε ενα διαμέρισμα σε ισόγειο χώρο ,περιμετρικά της οικοδομής υπάρχει πρασιά ,που έχεις πρόσβαση απο δυο διαφορετικά σημεία της οικοδομής.

η μια πορτα υπαρχει ,αλλα απο την αλλη εισοδο[στην πρασια]που ειναι και το διαμερισμα της μητερας μου,πριν απο χρονια,και πριν ακομα το αγοραση η μητερα μου ο ιδιοκτητης χαλασε την πορτα για τα κανει κατι σαν γκαραζ για το αυτοκινητο του,οταν το αγορασε η μητερα μου εκανε καταγγελια με αποτελεσμα ο κυριοσ [μαλλον ο γιος του γιατι ο ιδιοσ εχει πεθανει]να πληρωνει προστιμο διατηρησης μεχρι και πριν λιγουσ μηνες που το χαλασε,αλλα στην θεση του δεν εχει βαλει πορτα ,ειναι ανοιχτο και μπορει να μπαινει οποιος θελει απο τον δρομο.

τωρα θελουμε να κλεισουμε με πορτα αλλα υπαρχει προβλημα με αλλουσ αγοραστες που λενε οτι θα μας φερνουν συνεχεια την αστυνομια και θα μας σταματαει.

θελω να μαθω τι διαδικασιεσ πρεπει να κανω ,για να βγαλω αδεια για την κατασκευη.που πρεπει , σε ποια υπηρεσια γα να κλεισει οτο μερος.

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά,

σε εκεινο το σημειο, υπηρχε περιφραξη, καποιος την γκρεμισε για να κανει ό,τι εκανε

Μετα απο καταγγελια, εβγαλε τις κατασκευες του 

και, ενω φειλε να αποκαταστησει τα πραγματα στην "προτερα κατασταση"...

αφησε μια τρυπα.

Υποχρεουται να ανακατασκευασει τις  κατεδαφισεις που εκανε, αλλως τις κανεις εσυ και ζητας τα εξοδα..

Μιλας με τον μηχανικο σου και τον δικηγορο σου.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω.

αλλα εμεις θελουμε να κλεισουμε την εισοδο,αλλα αλλοι ιδιοκτητες δεν συμφωνουν,εγω τι μπορω να κανω για να αποδειξω ,οτι παλια υπηρχε πορτα.που μπορω να βρω σχεδια παλια.

γιατι μας λενε οτι αν ξεκινησουμε θα μας φερνουν συνεχεια την αστυνομια.

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.