Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αντικατάσταση στέγης σε παλιά αποθήκη-αχυρώνα


Basiliki Helioti

Recommended Posts

Καλησπέρα σας . Εδώ και καιρό παρακολουθώ το φορουμ σας και μου έχει δώσει λύσεις σε πολλές απορίες μου και τώρα ήρθε ο καιρός να ρωτήσω και εγώ κάποια πράγματα . "Κληρονόμησα " ένα κτήμα απο τον πάτερα μου το οποίο μέσα έχει ένα οίκημα 47 τμ μακρόστενο  . Το οποίο παλιά ήταν αχυρώνας, πετρόκτηστο με καμία εμφανή στατικότητα τουλάχιστον στα δικά μου μάτια . Παρόλα αυτά η βασική μ απορία και ερώτηση για τώρα έχει να κανει με την αντικατασταση της σκεπης . Εχω καταλήξει στην κεραμοσκεπή με πλαστικά κεραμίδια για να ειναι πιο ελαφριά και με μεγαλύτερη αντοχή ; (έτσι διάβασα σε μερικά άρθρα )  . Τι υλικά χρειάζονται και τι κόστος θα είναι πάνω κάτω ; Με μία κατηφορική κλίση θα είναι η σκεπή .  

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να δοθεί απάντηση εξ αποστάσεως, διότι θα πρεπει να γίνει στατική μελέτη. 

Κι, ενδεχομένως, απαιτούνται περισσότερες επεμβάσεις, οι οποίες θα ανεβάσουν κατά πολύ το κόστος.

Συνεπώς, απευθύνεσαι σε έμπειρο συνάδελφο για μια πρώτη οικονομοτεχνική αποτίμηση

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.