Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

1) Παιδια εχω ΚΑΔ δηλωμένους τελικα:

71121303

71121305

71121306

71121104

71121302

 

δηλώνωντας τον 711213 που εχει στη λίστα ειμαι οκ?

 

2) Με περσινο εισοδημα του 2008 6500Ε έχουμε καμια ελπίδα?

(*ειμαι κατω 5ετίας)

 

????????????????????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

????????????????????

 

1.για τη πρωτη εκδοση της φορμας υποβολης 71.12.13 ειναι ενταξει αλλα για την τριτη εκδοση που βγαλανε τη Παρασκευη θα βαλεις το 71.12.1

 

2.κανε τα χαρτια σου και καλα εισαι

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 1.3 του προγράμματος δεν υπάρχουν οι υποκωδικοί παρά μόνο ο 71.12.1.

Όλους τους άλλους πλέον δεν μπορείς να τους διαλέξεις . Εννοούνται σαν υποκωδικοί.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κύριοι του υπουργείου, μπλέξατε τα πράγματα τόσο με τους ΚΑΔ; Γιατί θα πρέπει να με ΤΙΜΩΡΗΣΕΤΕ, αφήνοντας με εκτός επιδοτήσεων, από τη στιγμή που θέλησα να είμαι ειλικρινής (ο βλάκας) και να σας δώσω τη δυνατότητα να με φορολογήσετε με κάθε τρόπο, δηλώνοντας το γενικότερο ΚΑΔ που θα μπορούσα (74.20.00.00) σαν μηχανικός με αρκετά επαγγελματικά δικαιώματα που είμαι, ώστε να κόβω όσο γίνεται περισσότερες αποδειξούλες και να μην τα παίρνω "μαύρα";

Θα μου πείτε έναν καλό λόγο να μη νιώσω *******, που τις εκτιμήσεις ακινήτων που έκανα τα τελευταία χρόνια και που αποτέλεσαν την κύρια πηγή εισοδήματός μου, σας επέτρεψα να τις φορολογήσετε λογιστικώς και όχι να τις εντάσσω στον ΚΑΔ των κτιριακών ας πούμε, με ευνοϊκό συντελεστή καθαρού κέρδους, και τώρα θα το βρώ μπροστά μου μη έχοντας αρκετό εισόδημα στον ΚΑΔ που εσείς θεωρείτε ότι μου ταιριάζει, επειδή είστε αρκετά ΗΛΙΘΙΟΙ ώστε να μην αντιλαμβάνεστε ότι εκτιμήσεις ακινήτων, ούτε ο περιπτεράς κάνει, ούτε καν ο μεσίτης ακινήτων όπως εντέλει βλακωδώς θεωρήσατε και εφαρμόσατε στους "νέους ΚΑΔ";

Γιατί ακόμα και με το τελευταίο δεδομένο, με υποχρεώνετε να παραμείνω "παράνομος", εμποδίζοντάς με να δηλώσω τέλος πάντων σαν επέκταση δραστηριοτήτων το νέο ΚΑΔ που (...επιτέλους) προβλέψατε για τις εκτιμήσεις ακινήτων, γιατί αυτό θα θεωρηθεί "μεταβολή μέσα στο 2009";

Πόσο προχειρολόγοι, αρπακολατζήδες, ανίκανοι, και μικρόνοες μπορεί να είστε επιτέλους;;;

Και ύστερα από όλα αυτά, υπάρχουν συνάδελφοι που "καυτηριάζουν" την πεποίθησή μου ότι θα πρέπει να αισθανόμαστε άτυχοι που βρεθήκαμε σε αυτή τη χώρα... Άει στα κομμάτια σιχάθηκα πια...

Link to comment
Share on other sites

Απο τον εξοπλισμό ενός τεχνικου γραφειου εσείς τί θα επιλεξετε για το δικό σας.

 

θα αρχισω με το δικό μου.

 

1. Λαπτοπ (μαλλον toshiba...καμια προταση;)...1000€

2. πλοτερ (hp 5500 A1).......3000€

3. Φωτοαντιγραφικο Α3-Α4 διπλης όψης.....2000€

4. Λογισμικα υπολογιστη.....4000€

Link to comment
Share on other sites

ρε συ πήρα τηλ στο taxisnet και ρωτάω αφού αλλάζουν που αλλάζουν οι ΚΑΔ και εσείς θέλετε να δηλώνουμε ΚΑΔ με μεγάλη ανάλυση γιατί έχετε και τους γενικούς. Και γιατί αλλάζετε το παλιό γενικό με έναν το ίδιο γενικό.

Τι να σας πως κύριε μου λέει και εγώ αυτό αναρωτιέμαι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Αν ξέρει κανείς και μπορεί να απαντήσει: Στο έντυπο υποβολής στο πεδίο " Ημερομηνία Τρέχουσας Έναρξης" τι βάζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Αν ξέρει κανείς και μπορεί να απαντήσει: Στο έντυπο υποβολής στο πεδίο " Ημερομηνία Τρέχουσας Έναρξης" τι βάζουμε;

έχει απαντηθεί ψάξε στις προηγούμενες σελίδες tangelit

Link to comment
Share on other sites

Πώς να ψάξει ο άνθρωπος μέσα στο χάος των 50+ σελίδων που λέμε τα ίδια και τα ίδια?

 

Tangelit αν δεν έχεις κάνει κάποια διακοπή και επανέναρξη, η ημερομηνία της τρέχουσας είναι ίδια με την ημερομηνία της πρώτης. Διαφορετικά η ημ/νία της (τελευταίας) επανέναρξης.

Link to comment
Share on other sites

Πώς να ψάξει ο άνθρωπος μέσα στο χάος των 50+ σελίδων που λέμε τα ίδια και τα ίδια?

 

Tangelit αν δεν έχεις κάνει κάποια διακοπή και επανέναρξη, η ημερομηνία της τρέχουσας είναι ίδια με την ημερομηνία της πρώτης. Διαφορετικά η ημ/νία της (τελευταίας) επανέναρξης.

 

έχεις δίκιο αλλά με αυτό τον τρόπο το ίδιο κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.