Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλιακός


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Αγόρασα ένα σπίτι πριν 3 χρόνια και 7 μήνες αργότερα τοποθέτησα στην κεραμοσκεπή ηλιακό θερμοσίφωνα. Η απόδοση του νόμιζα κατά τους χειμερινούς μήνες πως είναι προβληματική αλλά έχω πια ενδείξεις (μετά από πολύμηνη παρατήρηση) ότι ενδέχεται το ζεστό νερό του ηλιακού να φτάνει και σε άλλα διαμερίσματα της πολυκατοικίας. Θέλω να μου πείτε πού μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα, πώς διορθώνεται και ποιο πόσο είναι λογικό να ζητήσει για την επισκευή ο υδραυλικός. Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2021 at 3:35 ΜΜ, Ναυσικά32 said:

.... έχω πια ενδείξεις (μετά από πολύμηνη παρατήρηση) ότι ενδέχεται το ζεστό νερό του ηλιακού να φτάνει και σε άλλα διαμερίσματα της πολυκατοικίας.

  • Ίσως οι παρατηρήσεις και υποψίες σας να είναι λάθος και όλα να είναι εντάξει. (όπως υπονοεί το ..ενδείξεις και το ...ενδέχεται)
  • Ίσως οι παρατηρήσεις και υποψίες σας να είναι σωστές και να έχει κάνει λάθος εγκατάσταση ο υδραυλικός

Προφανώς αν ευσταθεί το δεύτερο, πρέπει να βρεθεί και να διορθωθεί το λάθος.

Η τηλεδιάγνωση δεν μπορεί να πάει πιό βαθειά στο πρόβλημα.

Τιμές απαγορεύεται να δίνονται σε αυτό το forum (πόσο μάλλον για ειδικότητες διαφορετικές από μηχανικούς).

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.