Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλειστό γκαραζ σε οικόπεδο


Recommended Posts

(μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos 33)

Καλησπέρα σας. Να διευκρινίσω ότι ΔΕΝ είμαι μηχανικός κ μπήκα εδώ οντας άσχετος αναζητώντας βοήθεια. 

Στο δια ταύτα. Ενδιαφέρομαι για κατασκευή κλειστού γκαραζ, σε οικόπεδο, με ηλεκτρική  γκαραζόπορτα ρόλο. Το οικόπεδο δεν είναι στρωμένο. Έχει χώμα. 

Διαστάσεις γκαράζ 5μ.×2,6μ×2,1(Μ,Π,Υ)

Οι ερωτήσεις είναι οι εξής:

1)Ποια είναι η φθηνότερη λύση?

2)Αν κάνω μεταλλική κατασκευή με τοίχο από πάνελ (Αν το γράφω σωστά)κ σκεπή από λαμαρίνα ποιο το κόστος?Αυτό είναι βιομηχανικό κτίριο?(για Να ξέρω που να ψάξω

3)Ποιο το κόστος για να στρωθεί ένα οικόπεδο 100τμ ώστε να μπορεί να δεχθεί επάνω του γκαράζ?

4)Τι άδεια χρειάζεται,? Ποιος αναλαμβάνει την όλη διαδικασία καθώς και τη σύνδεση με τη ΔΕΗ?

Σας επισυνάπτω φωτο με ένα γκαράζ όπως αυτό που με ενδιαφέρει να φτιάξω.. Ποιο το κόστος για να φτιάξω γκαράζ όπως αυτό στις φωτο? Επίσης όπως το βλέπετε με τι υλικά είναι φτιαγμένο?

Συγνώμη  για τις ερωτήσεις μου, οι οποίες ενδεχομένως φαίνονται γελοίες, αλλά δε γνωρίζω τίποτα από το θέμα.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 

(μέρος του μηνύματος διαγράφηκε καθώς δεν επιτρέπεται η αναζήτηση μηχανικών και γενικώς επαγγελματιών δημοσίως μέσω του φόρουμ)

20210505_202645.jpg

20210505_202815.jpg

20210505_202902.jpg

20210505_202828.jpg

Edited by Pavlos33
τροποποίηση μηνύματος & προσθήκη τονισμού
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.