Μετάβαση στο περιεχόμενο

δουλεια διοδου


Recommended Posts

σε οικοπεδο εκτος σχεδιου,παραχωρησα-εναντι αποζημιωσεως κατεγραμενη-δουλεια διοδου,και εφτιαξε δρομο εισοδου στην οικεια του .Τωρα ομως κτιζει ενας τριτος και χρησειμοποιη τον δρομο αυτον για εισοδο του.Πιθανολογω να τα βρηκαν μεταξυ τους.Εγω δικαιουμαι αποζημιωση απο τον τριτο η οχι εφ οσον εχω αποζημιωθη απο τον δευτερο?Ευχαριστω

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

@vagelis G η δίοδος αφορά ένα συγκεκριμένο λόγο, την διέλευση του γείτονά σου από την ιδιοκτησία σου για να μεταβεί στην οικία του.
Δεν σημαίνει ότι αυτός απέκτησε το δικαίωμα να διαθέτει όπου θέλει την χρήση του δρόμου.

Edited by Συντεχνίας
Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2021 at 9:42 ΜΜ, Συντεχνίας said:

@vagelis G η δίοδος αφορά ένα συγκεκριμένο λόγο, την διέλευση του γείτονά σου από την ιδιοκτησία σου για να μεταβεί στην οικία του.
Δεν σημαίνει ότι αυτός απέκτησε το δικαίωμα να διαθέτει όπου θέλει την χρήση του δρόμου.

Συνεπως στην περιπτωση μου,στον τριτο που χρεισημοποιη τον δρομο για εισοδο στην οικια που κτιζει,ζητω αποζημιωση?Χρειαζεται απαραιτητα εγκριση μου για χρηση?Εχω το δικαιωμα να του παραχωρησω δουλεια διοδου επισης και σε αυτον?Εν κατακλειδι,εχει παρανομηση ....τι με συμβουλευεται .

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.