Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λέβητας φυσικού αερίου


Recommended Posts

Παρακαλώ για λέβητα επιτοίχιο φυσικού αερίου σε μεζονέτα του 2009 με 3 επίπεδα, 185m2 συνολικά, πόσα Kw και ποιες μάρκες με κριτήριο την αξιοπιστία, ανταλλακτικά, εγγύηση θα προτείνατε.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάτε σε φόρουμ μηχανικών, προφανώς για να πάρετε τεκμηριωμένη άποψη.

Κανείς μηχανικός όμως δεν μπορεί να σας απαντήσει τεκμηριωμένα, χωρίς μελέτη θερμικών απωλειών.

Όσο για τη μάρκα, δεν επιτρέπεται καθώς αποτελεί διαφήμιση, που απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ.

Απευθυνθείτε λοιπόν σε κάποιο μηχανολόγο της περιοχής σας, για μελέτη θερμικών απωλειών, για να πάρετε τις σωστές απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, antloukidis said:

Ρωτάτε σε φόρουμ μηχανικών, προφανώς για να πάρετε τεκμηριωμένη άποψη.

Κανείς μηχανικός όμως δεν μπορεί να σας απαντήσει τεκμηριωμένα, χωρίς μελέτη θερμικών απωλειών.

Όσο για τη μάρκα, δεν επιτρέπεται καθώς αποτελεί διαφήμιση, που απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ.

Απευθυνθείτε λοιπόν σε κάποιο μηχανολόγο της περιοχής σας, για μελέτη θερμικών απωλειών, για να πάρετε τις σωστές απαντήσεις.

Σας ευχαριστώ, όμως θα ήθελα να  πω ότι έχω απευθυνθεί σε μηχανολόγους της περιοχής μου, όπου ο καθένας εκπροσωπεί μια εταιρεία και προφανώς εκθειάζει την εταιρεία που εκπροσωπεί. Επιπλέον και όσον αφορά τα  Kcal/h έχω πάρει απαντήσεις με σημαντική απόκλιση μεταξύ τους από 20.000 έως και 35.000! Στο μηχανολογικό forum προτείνονται λέβητες, εννοώ μάρκες, όμως αυτές οι συζητήσεις ήταν παλιές για αυτό θέλησα να ξαναρωτήσω. Και πάλι ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.