Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νερο απο παλια τρυπα απορροφητηρα


Spiros.

Recommended Posts

Καλησπερα και καλως σας βρηκα. 

Με τις πολλες βροχες ειδα ξαφνικα νερο στο παγκο της κουζινας. Κοιταω απο που προερεχεται και βλεπω ακριβως απο πανω απο μια παλια στοκαρισμενη τρυπα που εβγαινε σωληνας απορροφητηρα να δακριζει νερο. 

Παρενθεση

Η εν λογο τρυπα ειχε κλειστει με κολα πλακιδιων μεσα και εξω επιφανειακα, και η παλια σωληνα ειχε μεινει μεσα. Κλεινει η παρενθεση. 

Απο την εξω πλευρα του τοιχου εχει υπόστεγο και δε μπαζει νερο απο αυτο. 

Ο τοιχος ειναι διπλος. 

Αποφασισα να σπασω απο εξω τη τρυπα για να δω τι γινεται μεσα. 

Διαπιστωσα οτι σταζουν σταγονες νερού μεσα απο τοιχο, περιπου 5 εκατοστα μεσα στο τοιχο εσταζαν, και επειδη η τρύπα ειχε κλιση προς τα μεσα το φερνει μεσα. 

Απο τον εν λόγο τοιχο δεν περνανε υδρορροές. 

Απο πανω εχω πλακα και δε μπορω να δεχτω οτι τραβαει νερό απο την πλακα γιατι μου το κανει μονο οταν ρίχνει πολυ νερό ασταματητα.

Π.χ τωρα δε σταζει παρολο που εχει νερα η πλακα. Επισης δεν ειχα ποτε θεματα υγρασιας μεσα στο σπιτι. 

Μηπως ρε παιδια εχει καποιος καποια ιδεα? Εννοειται οτι θα φωνάξω μαστορα. 

Καταλαβαινω οτι χωρις να το έχετε δει ειναι ακατορθωτο να βγαλουμε ακρη. Αλλα είμαι ανησυχος γιατι κυριακη αυριο και εχει πει παλι βροχες και δε ξέρω τι να κανω για το σωσω μη παθω καμια σοβαροτερη ζημια μεσα στο σπίτι. 

Θα βαλω και φωτο

 

 

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου και του τίτλου θέματος . Επίλεξε "επεξεργασία" (3 τελείες άνω δεξιά) και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Εδω η τρυπα απο εξωIMG_20211127_231736.jpg

Εδω εκει που φαίνεται μπετο εσωτερικα της τρύπας απο εκει σταζει IMG_20211127_231801.jpg

Εδω πανω απο το υποστεγοIMG_20211127_231846.jpg

Και εδω η πλακα πανω απο το σημειο. IMG_20211127_231917.jpg

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.