Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονομώ-Αυτονομώ 2021 - Κλήρωση Επιθεωρητή Β' ΠΕΑ


Recommended Posts

19 λεπτά πριν, nick_61 said:

Μήπως δεν τσέκαρες στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ VI στην παράγραφο γ ότι "Δεν αφορά σε ριζική ανακαίνιση";

Αυτό που λέει ο συνάδελφος @nick_61 είναι.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 143
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Καλησπέρα συνάδελφοι. Μετά από μερικές φορές που ήμουν τυχερή και ολοκλήρωσα κάποια Β ΠΕΑ χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, μου έτυχε περίπτωση (απελπισμένης) γυναίκας με προθεσμία 21 Ιουλίου και εξαφανισμένο σύμβουλο και που έχει μόνη της ανεβάσει για παραστατικά κάτι αποδείξεις είσπραξης χωρίς κάποιο στοιχείο και κάτι printscreen από τραπεζικές συναλλαγές. Και χωρίς να διαθέτει παραστατικά, πιστοποιητικά, δελτία αποστολής, τίποτα. Την λυπήθηκα βέβαια αλλά λυπάμαι και εμένα γιατί δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Την πιέζω να τα βρει και προσπαθώ κάπως να την βοηθήσω και να την κατευθύνω ξοδεύοντας βέβαια τον δικό μου χρόνο. Με πλήρωσε βέβαια για το ΠΕΑ όμως εγώ δεν μπορώ να ολοκληρώσω την δουλειά μου και σε λίγο θα αρχίσουν τα email από το ΤΕΕ ότι τελειώνει η προθεσμία.

Τί να κάνω τώρα; Δεν θα έπρεπε καταρχήν το ΤΕΕ πριν γίνει η κλήρωση να ελέγχει τα έγγραφα τα οποία θα έχει στην διάθεσή του ο Επιθεωρητής για την διενέργεια της επιθεώρησης; Ειλικρινά μακάρι να μην είχα πατήσει ποτέ μου την Αποδοχή αλλά όπως είπα είχα άριστη εμπειρία μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαίνεσαι κιόλας. Δεν είναι δικό σου πρόβλημα.

Της λες να παίρνει κάθε μερα help desk και να τους ρωτάει τι να κάνει. Αλλιώς την χρεώνεις να τα κάνεις εσύ. Δεν έχεις εσύ ευθύνη.

Είναι τραγική η κατάσταση γενικά. Πολλοί σύμβουλοι τα έχουν παρατήσει γιατί δεν βγάζουν άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.