Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιτρέπεται η είσοδος να είναι από τα όμορα?


Recommended Posts

Να ρωτησω μια χαζομάρα. ειναι απο περιεργεια διοτι πηρα θετικη απαντηση απο συναδερφο. Εχω οικοπεδο (γωνια)εντος σχεδιου που στο οικοδομικο τετραγωνο βρισκεται στην γωνια οποτε οι δυο συνεχομενες πλευρες του βλεπουν σε δρομο. Μπορω να κτισω ισογειο(καταστηματα) και οροφο (οικιες) σε ολο το μήκος των δυο αυτων πλευρων;;;; σε ολο ομως. Η εισοδος για τα διαμερισματα του οροφου θα ειναι απο το πισω μερος. Και θα μπαινουν απο το διπλανο οικοπεδο που ανηκει σε συγγενή (αδερφη).

Αν το καταλαβατε...δεν ειναι παραλογο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου πω στα σιγουρα αλλα δυσκολο το βλεπω (αν δεν το εχεις δειξει απο την αδεια οτι η προσβαση θα ειναι απο διαδρομο - στοα και απλα δεν το κατασκευασεις μετα)...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου πω στα σιγουρα αλλα δυσκολο το βλεπω (αν δεν το εχεις δειξει απο την αδεια οτι η προσβαση θα ειναι απο διαδρομο - στοα και απλα δεν το κατασκευασεις μετα)...

 

 

Αυτο λέω και εγω. Μια στοα 1μετρου διπλα απο καποιο καταστημα θα ηταν μια λυση.

γιατι εστω οτι επιτραπονταν να γινουν ολα καταστηματα χωρις προσβαση πίσω ή εστω απο τον διπλανο. Αν ο διπλανος το πουλησει ή τα παιδια του θελουν να το κτίσουν;;;

Link to comment
Share on other sites

δε γίνεται παιδί μου να μην έχεις πρόσβαση μέσα από το οικόπεδο

 

ούτε η κοινή λογική το επιτρέπει

ούτε η νομοθεσία

ούτε η πυροσβεστική

 

δε θα μας τρελάνουνε κιόλας (οι ιδιοκτήτες)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στα εντός σχεδίου απαγορεύτηκαν οι δουλείες πρόσβασης.Με επιφύλαξη,καθώς στο ΓΟΚ δεν είμαι κ από τους καλύτερους...

Link to comment
Share on other sites

αν συνενωσει τα οικοπεδα και οικοδομησει το ενα και το αλλο το αφησει κενο για να δειχνει απο εκει εισοδο, ναι. Και οταν ερθει η ωρα για οικοδομη στο δευτερο, θα το σχεδιασουν αναλογα. Τετοιες περιπτωσεις υπαρχουν.

 

Αλλα κτιριο χωρις εισοδο σε οικοπεδο πρωτη φορα το ακουω. Τωρα για να μην χασει ουτε ενα μετρο οψη καταστηματων γινεται αυτο αλλα πες τους καλα κρασια και ψυχραιμια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.