Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπάρχουν επαγγελματικά δικαιώματα από Σιβιτανίδειο;


Recommended Posts

Είμαι Π/Μ από την Πολυτεχνική Πάτρας.

 

Το θέμα είναι να δω αν έχει επαγγελματικά δικαιώματα κάποιος συγκεκριμένος...

 

Πλασσάρεται ως "Δομικός Κτιριακών Έργων", αλλά δεν έχω δει να υπογράφει τίποτα, χρησιμοποιεί σφραγίδες άλλων...

 

Κι επειδή "μιλάει" πολύ, θέλω να δω τι παίζει με την περίπτωσή του... ;)

 

 

Οικοδόμος είναι ο άνθρωπος. Τίποτα παραπάνω. Οι δικηγόροι είναι πιο καπάτσοι και παίρνουν κεφάλια σε περιπτώσεις αντιποίησης της επαγγελματικής τους ιδιότητας. Εμείς είμαστε υπεράνω βλέπεις... Κάθε καρυδιάς καρύδι τελευταία, δηλώνει "μηχανικός" και δεν μας καίγεται καρφάκι. Δυστυχώς υπάρχουν συνάδελφοι που δίνουν τη σφραγίδα τους ελαφρά τη καρδία σε κάτι τέτοιους...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έκανα καταγγελία στο ΤΕΕ. Αλλά και από την άλλη εφόσον υπάρχουν ζώα-πελάτες που (για να βγει η άδεια) κάνουν κατάθεση στην Εθνική σε άλλο άτομο από αυτό με το οποίο συνομιλούν και δε θορυβούνται...ας πρόσεχαν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει καταθεση ο πελατης. Μπορει τη δουλεια της καταθεσης να την αναλαβει και ο μηχανικος. Στη συγκεκριμενη περιπτωση ο πελατης παει τα λεφτα στον οικοδομο και ο οικοδομος τα καταθετει στην τραπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.