Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσκύρωση- Τιμή τ.μ.


gmaila

Recommended Posts

6 λεπτά πριν, dimitris GM said:

αυτο αλλαζει τα δεδομενα του ερωτηματος  [και μην τα ξαναλλαξεις]

διοτι,

αφου "διεκδικειται" απο παροδιο ιδιοκτητη και τον Δημο

δεν μπορεις να συμφωνησεις με κανεναν.

Θα εκδοθει αποφαση προσωρινης τιμης μοναδας αποζημιωσης για τα 34 τμ.

Αυτο σου δινει το δικαιωμα να προχωρησεις  σε παρακαταθεση του ποσου, στην δημοσιευση στο ΦΕΚ και την μεταγραφη του ΦΕΚ. Μετα εσυ εκδισδεις αδεια μαζι με τα 34 τμ.

"οποιος" αναγνωρισθει απο το δικαστηριο δικαιουχος της αποζημιωσης, αυτος θα εισπραξει την αποζημιωση απο το Παρακαταθηκων. Αυτο δεν σε ενδιαφερει.

Χρειαζεσαι δικηγορο...το ειπαμε εξ αρχης.

απο μενα τελος

δεν διεκδικειται απο παροδιο ιδιοκτητη. 

διεκδικειται απο το δημο θεσσαλονικης και την ιδιοκτησια των 87 τμ

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, dimitris GM said:

Χρειαζεσαι δικηγορο

απο μενα τελος

Λες μεν από μένα τέλος, αλλά επειδή σε ξέρω πολύ καλά, καταλαβαίνω ότι  στο τέλος ..τέλος, πάλι θα τη βοηθήσεις την ΝΕΑ συν/φο!

υ.γ Υπάρχει μια επιτροπή σε κάθε Δήμο, που καθορίζει την τιμή αυτών των περιπτώσεων, οπότε εφόσον ο πελάτης σου συμφωνεί με αυτή  την καταθέτει στο παρακαταθηκών και τη δημοσιεύει σε ΦΕΚ

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, ΚΑΝΑ said:

Λες μεν από μένα τέλος, αλλά επειδή σε ξέρω πολύ καλά, καταλαβαίνω ότι  στο τέλος ..τέλος, πάλι θα τη βοηθήσεις την ΝΕΑ συν/φο!

νεος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ λοιπόν για τις απαντήσεις σας και νομίζω ότι μου έχετε δώσει σωστή κατεύθυνση!

 

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι αν δεν συμφωνεί με τη τιμή της επιτροπής προσφεύγει στο Πρωτοδικείο και αν δεν συμφωνεί και με αυτή στο Εφετείο ή οποία θεωρείται και η τελική (χωρίς να μπορεί να πάει πιο πέρα!)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.