Μετάβαση στο περιεχόμενο

Robot Μillennium της Autodesk (Robobat)


chronism

Recommended Posts

Το κόστος υποστήριξης γνωρίζει κανείς ποιο είναι;

Είδες, το σημαντικότερο δε ρώτησα ρε να πάρει! :(

Αν κάποιος το ξέρει ας ενημερώσει αλλιώς θα ξαναρωτήσω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη ευκαιρια!

ναι ας παραγγειλουμε ολοι μαζι απο το φορουμ.

 

υποστηριξη δυστυχως αυτα τα προγραμματα εχουν ακριβη...το κοβω πανω απο 500.

Link to comment
Share on other sites

Κόστος ετήσιου subscription 10% της αντίστοιχης τιμής--> 200 E για την light έκδοση και 600 για την full.

@ Xάρης: ναι θα τα ξεκλειδώσουν! To αφεντικό τρελλάθηκε θυμίζει όλη η φάση !!! Μόλις πάρω τους νέους κωδικούς θα σας ενημερώσω. Φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι να αρχίσουμε να μαζευόμαστε .... μη ξεχάσετε σε ποιον να δώσετε τα credits .... :D :D :D :D

 

paktomenos με μας τι γίνεται ????

 

Πάντως δεν τρελάθηκε το αφεντικό .... άλλη πολιτική (αφού μπήκε στο χορό η autodesk ) μέχρι σήμερα εγώ δεν ήξερα τίποτα για συνδρομή ...

 

Πάντως η v21.0 δεν γίνεται να κατέβει... έχω στείλει 2 mail εδώ και πόσο καιρό ....

Link to comment
Share on other sites

Mε τους παλιούς τι θα γίνει;

Θα πληρώσουμε τη συνδρομή και θα έχουμε όλα τα modules;

Eγώ με 2.000+Φ.Π.Α. είχα λιγότερες δυνατότητες από τον Chronism (π.χ. κινητά φορτία , αναπαραγωγή φορτίων ανέμου κτλ.)

Link to comment
Share on other sites

paktomenos με μας τι γίνεται ????

 

Θα πληρώσουμε τη συνδρομή και θα έχουμε όλα τα modules;

Ακριβώς... η διαδικασία είναι ότι πληρώνεις το 200άρι, με το οποίο αγοράζεις το SB pack 1500-1500 Nodes/elements subscription, και παίρνεις κωδικούς στο dongle για τη V21, την οποία κατεβάζεις προφανώς μέσω update από το πρόγραμμα, με όλα ξεκλείδωτα.... μένει να επιβεβαιωθεί και στην πράξη.

Τι να πω κ' εγώ που έδωσα πολύ περισσότερα από 2.000 για πεπερασμένα κλπ. και τώρα βλέπω να τα χαρίζουν. Δεν πειράζει όμως, και δόλωμα να είναι, είναι καταπληκτικό δόλωμα... Εξ άλλου δεν νομίζω ότι 200 Ε για να έχεις πάντα την τελευταία έκδοση είναι πολλά, αρκεί να μείνουν 200.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά ήταν 10% , εμένα μου είχαν πει 5% του κόστους του προγράμματος.Σκέψου ότι η βοήθεια ήταν ελλιπής.Ουσιαστικά μόνος μου το έμαθα.Πάλι καλά που το είχε ένας φίλος μου και ρώτησα κανα-δυο πράγματα.Ένα ολοκληρωμένο παράδειγμα δεν είχε.Προτείνω να φτιάξουμε σε αυτό το post.

Mακάρι να είναι έτσι και από το 2010 που θα είναι υποχρεωτικοί οι Ευρωκώδικες να αγοράσουμε και για το μπετόν.Οι τιμές για τα προγράμματα έχουν ξεφύγει.Τα ξένα π.χ. Robot υπάρχουν και σπασμένα.

Eγώ είμαι υπέρ της λογικής του αγορασμένου αλλά σε λογικές τιμές.

Θεωρώ π.χ. εξωφρενικό το γεγονός ότι πέρισυ πλήρωσα 50% του Civil για να βγάζει αρχείο xml και να έχει Ε.Τ.Α. 105 (κάτι που έγινε και με τη μετατροπή από δρχ. σε ευρώ).Δηλαδή τι άλλαξε τόσο πολύ ή γιατί πληρώνω συνδρομές κάθε χρόνο και μετά μου ξαναζητάτε να αγοράσω το μισό πρόγραμμα.

Επίσης θα ήταν καλό να δημιουργηθεί ένα Ελληνικό forum για το Robot όπως π.χ. έχει το Fespa.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνουμε μια μαζική αγορά μέσω του forum

Παιδιά, σοβαρά τώρα!!!! Μαζευόμαστε;;; Με ενδιαφέρει!

 

Ναι παιδιά κρατήστε μας ενήμερους...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.