Μετάβαση στο περιεχόμενο

Robot Μillennium της Autodesk (Robobat)


chronism

Recommended Posts

Έχεις δίκιο. Άλλα τι θα γίνει με τις αναβαθμίσεις του πλέον και την υποστήριξη του? Από το 2010 και έπειτα θα παίζουν μόνο οι Ευρωκώδικες. Εγώ έχω δουλέψει σε SAP2000 και STAADPro2007 και έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου.

Link to comment
Share on other sites

Mα το Robot δεν έχει μόνο τον Ε.Α.Κ αλλά όλους τους κανονισμούς ,απλά αυτόν αγοράζουν οι Έλληνες χρήστες.Για σκυρόδεμα δεν χρησιμοποιεί τον ΕΚΩΣ αλλά τον ΕC2.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες έλαβα από την Yπολογιστική Mηχανική Α.E μια επιστολή η οποία με προτρέπει να αναβαθμίσω το ROBOT 20.1 σε Autodesk Robot Structural Analysis η προσφορά ισχύει μέχρι τέλος του Ιανουαρίου 2009 ...

 

Το Robot Millennium πάει να ισχύει ....

 

Για την αναβάθμιση απαιτούνται κοντά στα 480 Ε αν θυμάμαι καλά .... Το κακό είναι πως από εκεί και πέρα τα έξοδα συντήρησης είναι κοντά στα 600 Ε οπότε οι επιλογές είναι:

 

1. Δεν κάνουμε τίποτα το αφήνουμε στην έκδοση που το έχουμε

2. Αναβάθμιση και από εκεί και πέρα δεν ξανά-πληρώνουμε την συντήρηση

3. Αναβάθμιση + συντήρηση κάθε έτος

 

Αν δεν γίνει αναβάθμιση πάντως πάντως είναι σαν να το αγοράζουμε καινούργιο

 

Πάντως κατέβασα την DEMO έκδοση και φαίνεται πολύ βελτιωμένο !!!!!!

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/mform?siteID=123112&id=12031356

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κατέβασα την DEMO έκδοση και φαίνεται πολύ βελτιωμένο !!!!!!

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/mform?siteID=123112&id=12031356

chronism είχες αποτέλεσμα από αυτή τη διεύθυνση? Γιατί και εγώ είχα στείλει αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

chronism , πλέον πρέπει να δώσεις το usb με το κλειδί πίσω και θα σου στέλνουν κωδικό μέσω Ιντερνετ όπως στο Autocad.Mε το κλειδάκι εύκολα άλλαζες υπολογιστή.Τώρα θα έχεις αυτή τη δυνατότητα.

Η συνδρομή θα είναι γύρω στα 600Ε το χρόνο για την μικρή έκδοση.

Μήπως τελικά πιαστούμε κορόιδα γιατί τα προιόντα της Autodesk κυκλοφορούν σπασμένα;

+480 είναι για την standard έκδοση.

+700 περίπου είναι για τη professional.

Αξίζει η διαφορά;Σκέψου ότι θα έχεις και μεγαλύτερα έξοδα συντήρησης.

Link to comment
Share on other sites

Επιμένω ότι η εταιρεία που το αγοράζει πρέπει να έχει και την ανάλογη εμπειρία να το υποστηρίξει. Πολλά αξιόλογα προγράμματα έχουν πάει στράφει έτσι και όσοι τα πήρανε δυστυχώς αναγκάστηκαν μετά να πάρουν καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

είχες αποτέλεσμα από αυτή τη διεύθυνση? Γιατί και εγώ είχα στείλει αλλά τίποτα.

 

Επι τόπου το κατεβάζεις..... αν δεν μπορείς πες μου να το ανεβάσω σε rapidshare ή να φτιάξω τόρρεντ

 

Εγώ θα το κάνω αναβάθμιση αλλά από κει και πέρα τίποτα.... (από το να το έχω στην 20.1 )

 

 

@spy1551 : και πρίν έτσι γινόταν το έχω σε 3 PC

Link to comment
Share on other sites

Επι τόπου το κατεβάζεις..... αν δεν μπορείς πες μου να το ανεβάσω σε rapidshare ή να φτιάξω τόρρεντ

Ναι έχεις δίκιο, μπέρδεψα τη φόρμα εγγραφής με αυτή που υπήρχε πριν την Autodesk. Εκεί είχα στείλει. Οk λοιπόν. Eυχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.