Μετάβαση στο περιεχόμενο

Robot Μillennium της Autodesk (Robobat)


chronism

Recommended Posts

εμαθε κανεις θα γινει ποσο θα κοστισει η αναβαθμιση σε Autodesk Robot Structural Analysis ?

Ειδικα για εμας που το αγορασαμε με 2000€ και εχουμε και subscription ?

στο site της robobat φαινεται οτι ειναι δωρεαν αλλα ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδιά, επειδή έχω μπερδευτεί λίγο, η τιμή των 2000+ΦΠΑ (για 1500 κόμβους) και αυτή των 6000+ΦΠΑ (για απεριόριστο αριθμό κόμβων) που μου είχε δώσει η "Υπολογιστική" αρχές του Σεπτέμβρη, δεν ισχύουν πλέον???? :idea:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυουν....Ρωτησα εγω πριν 10 μερες.......4000ευρω η απλη εκδοση και 6000ευρω για την φουλ....Δεν υπαρχει περιορισμος κομβων και μελων....απλα η δευτερη εκδοση εχει ποιο πολλα στην αναλυση (ενα που θυμαμαι ειναι η pushover)...Εγω ρωτησα πωλητη της ace-hellas που εισαγει τα προιοντα της autodesk στην Ελλαδα και μου ειποε οιτ μεχρι το τελος του 2009 θα εχει καταργηθει το Robot .....η αναλυση που κανει το προγραμμα θα προστεθει στο Revit το οποιο ηδη περιλαμβανει καποια στοιχεια αναλυσης...ελεγχο δοκου, επιπεδου πλαισιου κ αλλα....και ενδαιφερομαι για ενα προγραμμα μεταλλικων αλλα να επενδυσεις κ να ασχοληθεις με ενα προγραμμα που δεν ξερεις αν σε ενα χρονο θα υπαρχει στην τωρινη μορφη του το βρισκω ασκοπο....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αγορά του robot έχει γίνει σαν τις μετοχές στο χρηματιστήριο. Σήμερα κάνει τόσο, αύριο τα διπλά, μεθαύριο τα μισά, και σε ένα χρόνο μπορεί η εταιρία να "πτωχεύσει" και να στεκόμαστε σαν χαζοί.

Πάντως η Autodesk θέλει πάρα πολύ να σπρώξει το Revit, και μόνο αυτό, ως αντίπαλο δέος των Allplan και Archicad, και είναι πολύ πιθανό το σενάριο που αναφέρει ο terry.

Link to comment
Share on other sites

Οτι πλεον η υποστηριξη στην Ελλαδα του προγραμματος ειναι οτι να ναι ειναι σιγουρα....εχω μιλησει κ με το Μαραβεα ο οποιος μου ειπε σχεδον τα ιδια....Στο REVIT οντως υπαρχουν καποια κομματια αναλυσης....Τωρα αν θα καταργηθει δεν ξερω στα σιγουρα...Και οι τιμες που ειπα ποιο πανω ειναι σιγουρες....

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλήσω και πάλι με την Υπολογιστική και θα επανέλθω με νεότερα.

Πάντως αν οι τιμές έχουν αλλάξει, τότε τα 2000+ΦΠΑ που λέγαμε ήταν τρελή προσφορά.

 

Υ.Γ. terry και συ στην Υπολογιστική ρώτησες?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.