Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέοι moderators


Engineer

Recommended Posts

Στα καλά αυτού του φόρουμ είναι ότι ακόμη και αν έχει φάει κόκκινη μπορείς να συνεχίσεις κανονικά την κουβέντα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κι εγώ τον συνάδελφο petsagouris για τον συντονισμό, την συνεργασία και όσα άλλα (αφανή) έκανε για το φόρουμ.

 

Είναι λυπηρό -και απογοητευτικό- το ότι συχνά, ακόμη και με τις καλύτερες προθέσεις, αποτυγχάνουμε για άσχετους λόγους, συχνά ασήμαντους στην ουσία τους....

 

Θεωρώ και προσωπική μου αποτυχία την αποχώρηση του συναδέλφου, οι προθέσεις και η συνεισφορά του οποίου -όπως είπε και ο Ηλίας- είναι αναμφισβήτητες και αδικούνται από την παρούσα έκβαση των πραγμάτων.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

...για άσχετους λόγους, συχνά ασήμαντους στην ουσία τους...

 

Κανένας δεν αποχωρεί για "ασήμαντους" λόγους. Κανένας...

Link to comment
Share on other sites

Το ρήμα που χρησιμοποίησα ήταν "αποτυγχάνουμε", όχι "αποχωρεί"...

 

Οι λόγοι της "αποχώρησης" είναι συχνά τόσο προσωπικοί που μπορεί και να μην είναι κατανοητοί... Πως να ξέρεις αν είναι... σημαντικοί;

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων, μην αρχίσουμε πάλι και έχουμε και τακτοποιήσεις να φέρουμε εις πέρας....:)

 

Χωρίς να γνωρίζω τίποτα από όσα λέγονται θέλω να ευχαριστήσω τον συνάδελφο petsagouris γιατί ξέρω τι σημαίνει να προσφέρεις εθελοντικά συντονίζοντας ένα φόρουμ. Μια εντελώς ανιδιοτελής εργασία. Και επί την ευκαιρία θέλω να ευχαριστήσω όλη την συντονιστική ομάδα για τις υπηρεσίες που προσφέρει ώστε να έχουμε αυτό το πολύ αξιόλογο και ανεβασμένου επιπέδου φόρουμ των μηχανικών...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξαναθυμήθηκα, ilias είσαι τρομερός smod ρε συ, μπράβο για τότε που με banαρες :(

Σημείωση προς την υπόλοιπη ομάδα συντονισμού: Να τον προσέχετε τον ilias, άμα του πειράξετε τον saltapidas γίνεται Τούρκος.

(Άσε που δεν θέλω να πεταχτεί ο saltapidas να τα χώνει τώρα και στραπατσαριστεί το θέμα.)

 

Ψηφοφορία για τον Pappos

 

***************************************

Σε ευχαριστούμε για την προσφορά σου.

Στην θέση σου, είχα ενημερώσει για την αποχώρηση μου σε κλειδωμένο θέμα. Δεν κατηγόρησα κανέναν και δεν θέλησα πότε "ευχαριστώ" από κανεναν.

 

Ο τρόπος με τον οποίο φεύγει ο καθένας, υποδηλώνει -μερικώς- και το ποιος είναι.

 

Όμως ξέρω εξ ιδίων, πως αυτό δεν σε χαρακτηρίζει ως άτομο, αλλά μόνο τα συναισθήματά σου αυτή την στιγμή...

 

Αυτό που κάνεις εσύ, το κάνει κι ο Αχιλλέας -με άλλο τρόπο βέβαια. Είδατε; Εκεί που είσαστε ήμουν κι εδώ που είμαι θα έρθετε!

Έτσι είναι: η πικρία φέρνει και λάθος αντιδράσεις, φωνές κτλ κτλ...

 

Μονο που εγώ δεν θα σε κρίνω και πολύ περισσότερο δεν θα σε σταυρώσω για τις αντιδράσεις σου σε μια στιγμή πικρίας όπως έκανες εσύ με εμένα, αλλά ούτε και για τα πανέμορφα πμ που μου έστειλες...

 

Το μόνο που έχω να σου πω είναι πως κάνεις πολύ μεγάλο λάθος που τα βάζεις -ειδικά- με τον Ηλία. Και φυσικά το θέμα "προστασίας" μου από μέρους του είναι αστείο. Ολοι ξέρουν πως δεν μπορώ να επηρεάσω τις αποφάσεις μιας ομάδας 10 ατόμων τους οποίους δεν γνωρίζω προσωπικά.

 

Θα σταθώ σε αυτό που είπε ο ss_sk:

Κανεις δεν φευγει χωρίς λόγο. Και ποιός είναι αυτός;

Εχεις petsagourιs να χωρίσεις κατι με εμενα;

Ή μήπως εγω με τον Αχιλλέα;;;

Απ'όσο ξέρω είμαστε όλοι στις 3 γωνιες της χώρας, άρα τί μας ενώνει και τι μας χωρίζει ταυτόχρονα;;;;

- Μας ενώνει το κοινό ενδιαφέρον για αυτό το φόρουμ. Δεν χρειάζεται να το αποδείξω αυτο. Ξερετε τι εργατοώρες δαπάνησα εδω όπως ξέρω κι εγώ για εσάς.

- Μας χωρίζει η διαφορετικότητα της προσέγγισης και της αντιμετώπισης κάποιων θεμάτων.

 

Ε, και;

 

Δεν θα έπρεπε να υπάρχει καποιος ρυθμιστής αυτών των διαφορών;;

Που είναι αυτος;

 

Μετά από τόσα χρόνια, έχω καταλάβει πως όλοι μας αναλωνόμαστε σε αηδίες, προσπαθώντας να επιβληθούμε ο ένας στον άλλο με το κάθε τρόπο, με κοινό γνώμονα -είτε το παραδεχόμαστε είτε όχι- τον καλό του engineer o οποίος έχει να κάνει πόστ στο φόρουμ πάνω από χρόνο!!!

 

Γι'αυτό σου λέω petsagouri, μην κρατας κακίες, δεν κάνει...

Κι όπως σου έτεινα χείρα φιλίας παλαιότερα, έτσι το κάνω και τώρα -και στον Αχιλλέα- με την ελπίδα πως η απάντηση σου/σας θα είναι διαφορετική απο εκείνο το αφοπλιστικό "καλή χώνεψη" που μου είχες σερβίρει.

 

Όπως και νά'χει καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια και από μένα.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε @petsagouris για το χρόνο σου, την οργανωμένη δουλειά σου σε ποικίλα θέματα και βέβαια για την διάθεση να προσφέρεις όποτε και αν σου ζητήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν οff topic σε ένα thread με τίτλο ''Νέοι moderators'' και συζήτηση για ''Παλιούς moderators'' !!!

 

Κανένας δεν αποχωρεί για "ασήμαντους" λόγους. Κανένας...

Kαλύτερα κάποιος να αποχωρεί όταν δεν υπάρχει λόγος , παρά να συνεχίζει......αλλιώς λέγεται καρεκλοκένταυρος.

Και αν υπάρχει ανάγκη για νέους mods , 20.000 μέλη υπάρχουν, ουδείς αναντικατάστατος .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ήταν οff topic σε ένα thread με τίτλο ''Νέοι moderators'' και συζήτηση για ''Παλιούς moderators'' !!

Στον αέρα μιλάς.Ξανασβήστηκε το μήνυμά μου.

 

Για να είμαι In topic λοιπόν, καλό ταξίδι αγαπητέ petsagouris

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.