Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλοκαιρινές διακοπές 2009


giannist

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 165
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους, λίγο κουβεντούλα με τον καφέ πριν ξεκινήσουμε το τρέξιμο (εδώ έχουμε και τη Σύνοδο κορυφής...)

 

Πράγματι το Ναύπλιο είναι από τις αγαπημένες μου ελληνικές πόλεις. Οι άλλες είναι τα Χανιά και η Θεσσαλονίκη.

 

Πολλοί από σας το γνωρίζουν από το ΚΕΜ. Το καλό με το Ναύπλιο σε σχέση με τις άλλες δύο αγαπημένες μου πόλεις είναι πως βρίσκεται κοντά στην Αθήνα. Εμένα προσωπικά μου θυμίζει λίγο τον Πειραιά των παιδικών μου χρόνων.

 

Το κακό είναι πως στερείται στοιχειώδους οργάνωσης (όπως ολόκληρη η Ελλάδα, άλλωστε), το νοσοκομείο Τ Ρ Ι Τ Ο Κ Ο Σ Μ Ι Κ Ο, η πολεοδομία? πιάσ' τ' αυγό και κούρευτο... και δεν γουστάρουν "Αθηναίους" στα χωράφια τους. Ωστόσο έχει ακόμα "κοινωνικό ιστό", αλλά μην τολμήσεις να τους δείξεις κάτι καινούριο, νεωτεριστικό ή διαφορετικό απ' ότι ξέρουν... έχουν ένα συντηρητισμό.

Οι τιμές γενικά σε προϊόντα και υπηρεσίες είναι πολύ υψηλότερες σε σχέση με ότι προσφέρουν. Οι ιδιωτικές κατασκευές θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερης ποιότητας, αλλά δυστυχώς... και εδώ άρπα κόλλα

 

Προσφέρεται γενικά και για πρώτη κατοικία ακόμα και για εργαζόμενους στην Αθήνα, για ορισμένα επαγγέλματα

 

Άντε καλημέρα και τα λέμε πάλι

Link to comment
Share on other sites

ανάπλι και πάλι ανάπλι

 

Και Βιβάρι, και Καραθώνα, και Κάντια, και Ίρια (και το βράδυ ποτάκι στο Barino), και θέατρο Επιδαύρου, και γιορτή της γίδας στο Αδάμι (και άμα αποκτήσουμε και γνωστούς κτηνοτρόφους μας φιλεύουν και καλό τυρί...)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.