Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση μηχανικού-Τακτοποίηση αυθαιρεσιών.


Recommended Posts

23 ώρες πριν, Panos1980 said:

.. βγάζει λάθος την βεβαίωση που είχε δώσει ο τοτε μηχανικός και ότι το συμβόλαιο.

το "τότε" να υποθέσουμε ότι είναι πράξη - συμβόλαιο μετά τον Ιούλιο του 2011 ?! (αφού αναφέρεις βεβαίωση Μηχανικού που από αυτή την ημερομηνία και μετά θεσπίστηκε)

 

16 λεπτά πριν, Panos1980 said:

.. να πούμε ότι οι αυθαιρεσίες έγιναν μετά το παλιό συμβόλαιο και να τις τακτοποιήσουμε ....

Αν ισχύει ότι το συμβόλαιο έγινε μετά τον Ιούλιο του 2011 πως θα αποκτήσει δικαίωμα να κάνει "τακτοποίηση" αφού ότι έχει γίνει μετά δεν μπαίνει στις ειδικές ευεργετικές διατάξεις των "τακτοποιητικών"  νόμων ?

Link to comment
Share on other sites

Το 2014 έγινε δωρεά στη σύζυγο μου από τη γιαγιά της ένα ακίνητο

 

σου ειπε ο μηχανικος να  κανει τακτοποιηση  "μετα το 2014";;;

 

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

43 λεπτά πριν, Didonis said:

το "τότε" να υποθέσουμε ότι είναι πράξη - συμβόλαιο μετά τον Ιούλιο του 2011 ?! (αφού αναφέρεις βεβαίωση Μηχανικού που από αυτή την ημερομηνία και μετά θεσπίστηκε)

 

Αν ισχύει ότι το συμβόλαιο έγινε μετά τον Ιούλιο του 2011 πως θα αποκτήσει δικαίωμα να κάνει "τακτοποίηση" αφού ότι έχει γίνει μετά δεν μπαίνει στις ειδικές ευεργετικές διατάξεις των "τακτοποιητικών"  νόμων ?

Άκυρο τελικά δεν κατάλαβα καλά εγώ.Δεν θέλει να κάνει τακτοποίηση αλλά να βγάλει άδεια .

30 λεπτά πριν, dimitris GM said:

Το 2014 έγινε δωρεά στη σύζυγο μου από τη γιαγιά της ένα ακίνητο

 

σου ειπε ο μηχανικος να  κανει τακτοποιηση;;;

 

Edited by Panos1980
Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν, Panos1980 said:

...Εγώ ξέρω ότι έχω μπλέξει και πάω να τρελαθώ.

....

μη τρελαθείς διότι θα έχεις κι άλλα προβλήματα μετά....

Πρέπει να βρεις λύση και υπάρχουν λύσεις οι οποίες όμως μπορούν να λυθούν μόνο από τους εμπλεκόμενους που έχουν όλα τα δεδομένα στα χέρια τους και όχι μόνο σε γενικού τύπου ερωτήσεις και ανάλογες απαντήσεις στο διαδίκτυο.

καλό κουράγιο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.