Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Έτσι που έχουν στήσει την πλατφόρμα, ούτε με τεχνητή νοημοσύνη δεν γίνεται αυτό που λένε !!!! (ωραία καραμέλα)

Ας περιμένουμε την επόμενη τεχνολογία.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ppanag said:

Ας περιμένουμε την επόμενη τεχνολογία.... 

Ούτε με τη δεύτερη Παρουσία!!!!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

συνάδελφοι καλησπέρα. Θέλοντας να βγάλω ηλεκτρονική ταυτότητα για οριζόντια ιδιοκτησία-διαμέρισμα σε πολυκατοικία, έκανα -εκ παραδρομής - νέα καταχώρηση στο μητρώο, του οικοπέδου στο οποίο βρίσκεται το διαμέρισμα, ενώ το οικόπεδο του ήταν ήδη καταχωρημένο. Στην συνέχεια, πρόσθεσα την ιδιοκτησία στο ήδη καταχωρημένο στο μητρώο οικόπεδο (έχουν προστεθεί από συναδέλφους, και άλλες ιδιοκτησίες σε αυτό). πώς μπορώ να καταργήσω την λάθος αρχική καταχώρηση? σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Μην ανοίγεις χωρίς ουσιαστικό λόγο νέο θέμα και χωρίς πρώτα να κάνεις αναζήτηση σε ήδη υπάρχον, με ίδιο ή παραπλήσιο περιεχόμενο. Το θέμα σου συγχωνεύτηκε στο παρόν. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ. akis73

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2024 at 1:04 ΠΜ, Langouel said:

πώς μπορώ να καταργήσω την λάθος αρχική καταχώρηση?

Σε περίπτωση λανθασμένης καταχώρισης οικοπέδου/γηπέδου στο Μητρώο Ταυτότητας, εφόσον σε αυτό δεν έχουν προστεθεί ιδιοκτησίες, υπάρχει δυνατότητα διαγραφής της εγγραφής από την καρτέλα «Οι υποθέσεις μου — Επεξεργασία Καταχωρίσεων».

Edited by Πρύτανης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για μοναδική ιδιοκτησία (μονοκατοικια)σε οικόπεδο για την οποία έχω εξουσιοδότηση και είμαι στην 4η έκδοση της Η.Τ,  μου βγήκε το μήνυμα:"

"Από τη χρονική στιγμή που καταχωρίσατε την Ιδιοκτησία, το Οικόπεδο/Γήπεδο επεξεργάστηκε από άλλον εξουσιοδοτημένο μηχανικό. Είστε βέβαιοι ..... Ιδιοκτησίας"

Γίνεται να αλλάξει κάτι ο προηγούμενος μηχανικός(που είχε καταχωρήσει το οικόπεδο με την ιδιοκτησία- έκδοση 1-3) αλλά πλέον εγώ έχω την 4;

Αφού έχω τη μοναδική ιδιοκτησία!

Υπάρχει περίπτωση να βγάζει λάθος το σύστημα;

Edited by maranti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το μήνυμα που σου βγάζει το σύστημα, αφορά αλλαγή στα στοιχεία του οικοπέδου και όχι της ιδιοκτησίας. Αν μπεις στην καρτέλα του οικοπέδου, γράφει το ΑΜ του συν/φου που επενέβη, απλά μπορεί να έχεις αλλάξει και κάτι εσύ και μπορεί να μη το θυμάσαι; Για να γίνει επέμβαση στην επιμέρους οριζόντια θέλει κανονικά εξουσιοδότηση από τον τωρινό ιδιοκτήτη, δεν είναι τόσο απλό.

Link to comment
Share on other sites

40 λεπτά πριν, akis73 said:

Αν μπεις στην καρτέλα του οικοπέδου, γράφει το ΑΜ του συν/φου που επενέβη

Αυτό που το γράφει? Δεν το έχω δει.... Είναι πολύ χρήσιμο....

Link to comment
Share on other sites

Στo απόσπασμα της ταυτοτητας, στα στοιχεία οικόπεδου. Στο πεδίο "τελευταία ενημέρωση" γράφει τα στοιχεία και το ΑΜ ΤΕΕ του συναδέλφου που επενέβη τελευταίος.

Μάλλον έκανα λάθος όμως και το εμφανίζει στην εκτύπωση μόνο, αλλά πάλι φαίνεται.

Edited by akis73
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστά αναφέρεις, το εμφανίζει στην εκτύπωση. Όμως ποιο μηχανικό αναφέρει- αυτόν που άλλαξε το οικόπεδο ή που απλά επενεβη σε ιδιοκτησίες?

Όμως δεν λέει ημερομηνία πότε άλλαξε το οικόπεδο.

Στην προσωρινή εκτύπωση  γράφει σαν Ημ/νία τελευταίας ενημέρωσης τη σημερινή- που μάλλον λόγω ότι σήμερα  στο σύστημα έκανα αλλαγές στην ιδιοκτησία- και μηχανικό ενημέρωσης τον προηγούμενο μηχανικό από μένα.

Αναρωτιέμαι πως γίνεται να αλλάξει κάποιος το οικόπεδο, όταν μόνο εγώ ως μηχανικός έχω τη μοναδική ιδιοκτησία εδώ και μήνες.

Μήπως είναι απλά τυπικό μήνυμα που βγαίνει;

 

 

Edited by maranti
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τυπικό είναι αλλά αν είναι όλα σωστά αφού τα ελέγξεις, επί της ουσίας δεν υπάρχει κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.