Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υγρασια και προβλημα συνεννοησης


kritio10

Recommended Posts

Καλησπέρα , θα είμαι όσο πιο σύντομος γίνεται , έχω αυτό το θέμα με το που μπέικα στο σπίτι , ο άνθρωπος που έχει το σπίτι είναι κάρα τσιγκούνης ...

Μου είπε και τάξει λογο χειμώνα  βρέχει δεν μπορεί να φτιαχτεί . Έρχεται καλοκαίρι μου λέει 10σεπβτερη έκλεισα με δικό μου ανθρώπου να το δει .. το θέμα είναι ότι όσες φορές έχει αναφερθεί σε δικό του ανθρώπου όλες οι εργασίες περνούν 1+ μήνα(σε φάση δεν έρχεται ο άνθρωπος που είναι να έρθει κτλπα  εκτός αν τον πρήξω)

Εγώ προσωπικά έχω θέμα υγειάς και το ξέρει όπως είπα είμαστε γνωστοί , από ότι φαίνεται δεν τον ενδιαφέρει και πολύ των Κύριο μη χέσω

Όταν μου είπε ότι θα φέρει δικό του άτομο για την μόνωση (το σπίτι είναι πολύ παλιό ) πάνω δεν εχει καθόλου μόνωση (εφερα τεχνικο να το δει ) του απάντησα οτι θα φέρω και εγώ δικό μου άνθρωπο να μου πει ότι δεν θα έχω ξανά θέμα με την μούχλα , εκεί άρχισε να γκρινιάζει ότι δεν των εμπιστεύομαι κτλπα , φυσικά του απάντησα κατάλληλος 

Πάρα όλα αυτά , μου λέει εγώ θα τα φτιάξω όχι εσύ ... φυσικά με την καθυστέρηση ..Πάντα το ίδιο πράμα σε όλα τα προβλήματα του σπιτιού , Εγώ θα το φτιάξω όχι εσύ !

Τι πρέπει να κάνω? μίλησα με την γιατρό μου να κάνω εξέτασης να δούμε αν έχω μολυνθεί κτλπα και τι επιπτώσεις μπορεί να έχει προκαλέσει η μούχλα στην υγειά μου  , και αύριο έχω ραντεβού με δικηγόρο για να δούμε της απαιτούμενες ενέργειες 

-Δεν έχω θέμα με το οικονομικό κομμάτι , έχω θέμα με το δικαίο και την κορόιδα

 

Εγώ σας γράφω για το αν πιστεύεται ότι μπορεί να φανεί ότι έχω δικαίο από την μούχλα από την ταράτσα που είναι παλιό το σπίτι και αν πρέπει να απευθυνθώ και σε κάποιον άλλον ! Ευχαριστώ

 

Σκεφτείτε ότι δεινό ενοίκιο 900Ε και η απόδειξη γράφει 450 ναι τέτοια εμπιστοσύνη είχε και οι 2 πλευρές , άλλα από ότι φαίνεται όταν έρχεται η ώρα ο κύριος να πληρώσει κάνει την πάπια και αργεί τα πάντα ... Υπάρχει τρόπος να κάνω εγώ όλες της επισκευες (νομικά) οπότε θέλω ? Τι ρωτάω τώρα ε? χαχα άπλα με πιάνει μέχρι αύριο

Edited by kritio10
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, kritio10 said:

...ο άνθρωπος που έχει το σπίτι είναι κάρα τσιγκούνης ...

....

... από ότι φαίνεται δεν τον ενδιαφέρει και πολύ των Κύριο...

....εκεί άρχισε να γκρινιάζει ότι δεν των εμπιστεύομαι κτλπα , φυσικά του απάντησα κατάλληλος 

... Εγώ θα το φτιάξω όχι εσύ !...

....Τι πρέπει να κάνω? μίλησα με την γιατρό μου να κάνω εξέτασης .....

έχω θέμα με το δικαίο και την κορόιδα...

......αν πρέπει να απευθυνθώ και σε κάποιον άλλον ! Ευχαριστώ

....

Σκεφτείτε ότι δεινό ενοίκιο 900Ε και η απόδειξη γράφει 450 ....

Να υπενθυμίσω ότι εδώ είναι φόρουμ Μηχανικών. Αν είχατε ερώτημα πως, με ποιες τεχνικές ή άλλες προδιαγραφές ή άδειες θα γίνει εργασία σε ακίνητο (πχ υγρομόνωση κλπ) ναι έχουμε λόγο και να πούμε και να συνδράμουμε όσο αυτό είναι εφικτό εξ αποστάσεως.

Αυτό όμως δεν είναι το ερώτημα σας και αν κατάλαβα καλά το ερώτημα σας θα χρειαζόταν φόρουμ ψυχολόγων, κοινωνιολόγων, δικηγόρων λογιστών κλπ....

Οπότε έτσι στο άσχετο θα σου έλεγα άλλαξε σπίτι..... (υποκειμενική μου άποψη και φυσικά σαν κουβέντα σε καφενέ)

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kritio10 said:

Δεν έχω θέμα με το οικονομικό κομμάτι

Εφόσον δεν έχεις θέμα οικονομικό,  άλλαξε σπίτι άμεσα.  

Όλα τα άλλα είναι θέματα εκτός του πεδίου δράσης μας,  όπως πολύ σωστά είπε ο didonis

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.