Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θόρυβος στο τζάκι λόγω βροχής


audakias89

Recommended Posts

Καλημερα. Έχω αγορασει νεοδμητο διαμερισμα, βρισκεται λιγο πριν την αποπερατωση του, και σε μια επισκεψη μου διαπιστωσα εντονο θορυβο στο χωρο του τζακιου. Εριχνε πολυ βροχη και προερχοταν απο αυτη καθως οταν σταματησε, επαψε και ο θορυβος. Απο τις λιγες γνωσεις που θα μπορουσα να εχω πανω στο αντικειμενο, νομιζω οτι κατι λαθος υπαρχει στο συστημα απορροης ομβριων με τον σωληνα του τζακιου. Μηπως ειναι κοντα οι δυο σωληνες μεταξυ τους και δημιουργειται θορυβος; εχει καποιος καμια ιδεα τι θα μπορουσε να φταιει; 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Edited by audakias89
Link to comment
Share on other sites

Με τα δεδομένα που δίνεις ούτε καν μαντεψιές δεν μπορούν να γίνουν...

Υποθέτω δεν σε ενδιαφέρουν και δεν έχουν καμία χρήση άξια λόγου για εσένα να αναπτύσσουμε φανταστικά σενάρια και υποθέσεις

 

Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, Didonis said:

Με τα δεδομένα που δίνεις ούτε καν μαντεψιές δεν μπορούν να γίνουν...

Υποθέτω δεν σε ενδιαφέρουν και δεν έχουν καμία χρήση άξια λόγου για εσένα να αναπτύσσουμε φανταστικά σενάρια και υποθέσεις

 

Εχεις δικιο, απλα λογω ελλειψης γνωσεων δεν ειναι ευκολο να δωσω παραπανω δεδομενα. Συγκεκριμενα ο ενοχλητικος θορυβος ηταν οι σταγονες νερου. Ακουγοταν κανονικα η βροχη απο τον χωρο του τζακιου. Ανεβαινοντας στην ταρατσα διαπιστωσα οτι το συστημα απορροης ομβριων που καταληγει η βροχη βρισκεται κοντα στις καμιναδες των τζακιων και υποθετω οτι αυτοι οι δυο σωληνες βρισκονται κοντα, αν οχι κολλητα. Δεν μπορω να κατανοησω κατι περαιτερω με βαση τις γνωσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα το εξακριβωσω σιγουρα και θα απαντησω σε αυτο, καθως προκειται για πολυκατοικια και δεν ξερω ποια καμιναδα αντιστοιχει στο διαμερισμα μου. Αν δεν εχει καπελο δηλαδη τι προβλημα μπορει να δημιουργει με τη βροχη;

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, ppanag said:

Η καμινάδα του τζακιού έχει καπέλο???

Θα το εξακριβωσω σιγουρα και θα απαντησω σε αυτο, καθως προκειται για πολυκατοικια και δεν ξερω ποια καμιναδα αντιστοιχει στο διαμερισμα μου. Αν δεν εχει καπελο δηλαδη τι προβλημα μπορει να δημιουργει με τη βροχη;

 

Παρατήρηση.

μη κάνεις συνεχόμενες απαντήσεις. Μπορείς να κάνεις edit το κείμενο σου (3 τελίτσες άνω δεξιά του κειμενου)

Βάζε τόνους. 

Είναι υποχρεωτικά από τους κανόνες του φόρουμ

Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Τα καπέλα δεν έχουν τοποθετηθεί ακόμη, έχει μπει νάυλον προσωρινά για να μην περνάνε τα νερά. Να σημειωθεί ότι στους από κάτω ορόφους δεν υπάρχει θόρυβος στο χώρο του τζακιού όπως διαπίστωσα και με τη σημερινή βροχή. Συγκριτικά δηλαδή, ο θόρυβος δεν δημιουργείται απο την έλλειψη του καπέλου.

Edited by audakias89
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.