Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αδεια μεγαλης κλιμακας


Eli99

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

Εχουμε ενα ακινητο μονοκατοικια το οποιο οι γονεις μου που το εχτισαν ειχαν υπερβει τη σοφιτα λιγο στο υψος, καθως και αλλες 1-2 αποκλισεις απο τα αρχικα σχεδια (αλλαγη χρησης κτλ). 

Το εχουμε νομιμοποιησει ολο προσφατα.

Θελουμε να το ανακαινισουμε ριζικα και να προσθεσουμε ανελκυστηρα κ καινουρια σκεπη.

Μπορει να βγαλει αδεια εργασιων μεγαλης κλιμακας; Γιατι καποιος μου ειπε οτι δεν θα μπορεσει.

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα για τη βοηθεια σας.

Ελι

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, Eli99 said:

...

Μπορει να βγαλει αδεια εργασιων μεγαλης κλιμακας; Γιατι καποιος μου ειπε οτι δεν θα μπορεσει.

...

Δεν υπάρχει Άδεια εργασιών Μεγάλης κλίμακας.

Υπάρχει η 

  • Άδεια Δόμησης (τα πιάνει όλα και αυτό νομίζεις ως μεγάλης κλίμακας)
  • Άδεια Μικρής Κλίμακας.

Το "κάποιος" τι είναι? ο Υπουργός? η ΥΔΟΜ? φίλος περαστικός σε καφενέ?

πέραν αυτών

Υπό όρους και προϋποθέσεις (νομιμότητα υφισταμένου, παλαιότητα αρχικής Άδειας, Όροφοι και αρκετά ακόμα) μπορεί.

Η τελική απάντηση θα απαιτήσει αυτοψία στο ακίνητο, να δώσεις όλα τα σχέδια και άδειες που έχεις (και τακτοποιήσεις) και να αναθέσεις σε Τεχνικό Γραφείο Μηχανικών να γνωματεύσει.

Το "κάποιος" μόνο μου είπε ή και στο ιντερνετ μου είπαν ή βρήκα ή διάβασα, δεν σου δίνουν καμία βεβαιότητα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.