Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στέγαστρο & αποθήκη χωρίς δάπεδο


Svho

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Έχω ένα κενό οικόπεδο 170τμ οικοδομήσιμο ( συντελεστής κάλυψης 60% σε περίπτωση που παίζει κάποιο ρόλο ), δικής μου ιδιοκτησίας , και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω διαβάσει ότι δεν απαιτήτε άδεια μικρης κλίμακας για στέγαστρα έως 50τμ αλλά δεν διευκρινήζει αν ισχύει και για κενά οικόπεδα. Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει?

Επίσης , αν θέλω να βάλω μέσα στο οικόπεδο μου μία σκηνή εκδηλώσεων από μουσαμά , ή <<αποθήκη>> όπως αυτές που πουλάνε σε πολυκαταστήματα ή και μια φτιαχτή με λαμαρίνα και κοιλοδοκούς( σε όλες τις περιπτώσεις χωρίς δάπεδο στην βάση , θα είναι το τσιμέντο του οικοπέδου όπως είναι και τώρα και χωρίς να βιδώσω τίποτα στο έδαφος ) , μπορώ να το κάνω επίσης χωρίς κάποια άδεια ή απαιτείτε έστω και μικρής κλίμακας?

Και στα 2 ερωτήματα με ενδιαφέρει να είμαι νόμιμος γιατί δεν θέλω να έχω πιθανά προβλήματα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.