Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποπεράτωση μονοκατοικίας


Ianfot

Recommended Posts

Καλησπέρα στην κοινότητα και συγχαρητήρια για τις πληροφοριες που παρεχει και την φιλοξενία σε ιδιώτες. 

Είμαι στην διαδικασία ανεύρεσης κατοικίας στην επαρχία και έχω βρει μια ημιτελή ισογεια μονοκατοικία που είχε σταματήσει στο στάδιο της τοιχοποιίας. Εν αναμονή επίσκεψης στον χώρο μαζί με μηχανικό για να κάνουμε μια αυτοψία θα ήθελα κάποιες ακόμη γνώμες για το τι κίνδυνους μπορεί να εγκυμονεί η αγορά και η αποπεράτωση μιας τέτοιας κατοικίας. 

Πρόκειται για μια υπερυψωμένη ισογεια μονοκατοικία που σταμάτησε το 2010 με κατασκευασμένη σκεπη και υδρορροές. 

Καλοδεχούμενη η οποιαδήποτε πληροφορια η παραινέση. 

Link to comment
Share on other sites

Αν ο μηχανικός σου είναι έμπειρος, θα σε καθοδηγήσει σωστά

Κατά τα λοιπά, αν δεν υπάρχουν εμφανείς κακοτεχνίες (μακροσκοπικός έλεγχος), θεωρούμε ότι είναι εντάξει.

Για τα μη ορατά, το ρισκάρεις...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι ρίσκο η απόκτηση και η αποπεράτωση μιας τέτοιας κατοικίας γιατί περαν του ότι δεν μπορω να γνωρίζω τι έκανε ο μηχανικός ή τα συνέργεια για να φτάσουν σε αυτο το σημείο, το κυριότερο ειναι η έκθεση στις κλιματολογικές συνθηκες. 

Αυτά τα μη ορατά λοιπόν είναι ο προβληματισμος μου καθώς μακροσκοπικά δεν φαίνεται κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει να κάνετε τους απαιτούμενους ελέγχους, σε συνεργασία με τον μηχανικό σας, στον φέροντα οργανισμό γιατί δεν είναι λίγα τα 12 χρόνια εκτεθειμένο σε καιρικές συνθήκες ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.