Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επαγγελματικός Προσανατολισμός (Τοπογράφοι vs Ηλεκτρολόγοι)


Atrotos1991

Recommended Posts

φίλε μου atrote, βάλε το post μου σε κάποια άκρη του μυαλού σου και σε 15-20χρονάκια, καν'το ξανα upload.

 

Θα με θυμηθείς

 

εισαι υπερ δηλαδη του λιγοστου αγχους και της μετριοτητας.. μη νομιζεις μου περναει πολλες φορες απο το μυαλο μου και αυτη η λογικη..

 

παντως ειμαι γιος δασκαλων ( και οι δυο ) και δε με ωθουν προς τα εκει..το αντιθετο θα ελεγα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να πας όπου νομίζεις ότι γουστάρεις πιο πολύ, έτσι κι'αλλιως δουλειές δεν υπάρχουν οπότε το ίδιο ειναι, αλλά μη πεις ποτε οτι δεν στα' πε κανένας τι γίνεται

 

edit: εγω φιλε atrote είμαι ΜΕΓΑΣ ψυχολόγος δακαλοπαιδίων

Link to comment
Share on other sites

Ααααααλλο αντικείμενο έχουν οι τοπογράφοι και αααααααλλο αντικείμενο έχουν οι ηλεκτρολόγοι και κομπιουτεράδες. Διάλεξε αντικείμενο, όχι πιθανότητες αποκατάστασης.

Αν διαλέξεις αντικείμενο, τότε εσύ και μόνο εσύ θα είσαι υπέυθυνος της επιλογής σου.

Αν διαλέξεις πιθανότητες αποκατάστασης, τότε θα χτυπάς το κεφάλι σου που δεν διάλεξες τον άλλο κλάδο (που πιθανότατα είναι ο παιδαγωγικός, που λέει ο rigid_joint)

Link to comment
Share on other sites

να πας όπου νομίζεις ότι γουστάρεις πιο πολύ, έτσι κι'αλλιως δουλειές δεν υπάρχουν οπότε το ίδιο ειναι, αλλά μη πεις ποτε οτι δεν στα' πε κανένας τι γίνεται

 

μα δεν μου λες τι γινεται αυτη τη στιγμη..αφηνεις να εννοηθει.. ενω εγω δε μπορω να σε καταλαβω γιατι ειμαι ψιλοασχετος..

 

γιαυτο θελω τη γνωμη αυτων που σπουδαζουν αυτες τις σχολες η ακομα καλυτερα βρισκονται στην αγορα εργασιας..

 

τα αρνητικα ειναι ποια? το πολυ διαβασμα στη σχολη? η δυσκολια του να βρεις δουλεια? οι αμοιβες? οι πολλες ωρες εργασιας? δν ξερω καθολου τι ισχυει για εναν μηχανικο γιαυτο ζηταω γνωμες..

 

αν διευκρινιζες θα με βοηθουσες πολυ..!

Link to comment
Share on other sites

τα αρνητικα ειναι ποια? το πολυ διαβασμα στη σχολη?

εντάξει, δεν είσαι και στο ΜΙΤ, ουίσκια προλαβαίνεις να πιεις

η δυσκολια του να βρεις δουλεια?

ναι

οι αμοιβες?

ναι

οι πολλες ωρες εργασιας?!

ναι

 

επίσης καλό ειναι να ιεραρχήσεις και πόσο σημαντικό πράγμα ειναι η υγεία σου (σωματική+ψυχικη)

ως δάσκαλος θα ζήσεις 80-100 χρόνια και θα εισαι σεξουαλικά ενεργός μέχρι τα 70 τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Ααααααλλο αντικείμενο έχουν οι τοπογράφοι και αααααααλλο αντικείμενο έχουν οι ηλεκτρολόγοι και κομπιουτεράδες. Διάλεξε αντικείμενο, όχι πιθανότητες αποκατάστασης.

Αν διαλέξεις αντικείμενο, τότε εσύ και μόνο εσύ θα είσαι υπέυθυνος της επιλογής σου.

Αν διαλέξεις πιθανότητες αποκατάστασης, τότε θα χτυπάς το κεφάλι σου που δεν διάλεξες τον άλλο κλάδο (που πιθανότατα είναι ο παιδαγωγικός, που λέει ο rigid_joint)

 

εχεις δικιο σε αυτο..

 

παντως εχω την εντυπωση οτι αν γυρνουσε ο χρονος πισω και τα παιδαγωγικα ειχαν τετοια ζητηση οπως τωρα ( αν και δεν ξερεις σε 5 χρονια τι γινεται - κτεβαινουν 5000 ατομα απο γιουγκοσλαβια! ) θα διαλεγατε παιδαγωγικα..:wink: η οχι?

Link to comment
Share on other sites

να σου απαντήσω? μόνο δάσκαλος θα γινόμουν

δεν έχεις να πεις τίποτα όταν μπλέκεσαι μαζί τους σε παρέες αλλά μπροστά στην μακροβιότητα, τι ειναι η πλήξη? ένα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

να σου απαντήσω? μόνο δάσκαλος θα γινόμουν

 

εγω αν ηξερα οτι σε 5 χρονια θα σε βουταν απο τη σχολη οπως γινεται τωρα σιγουρα δασκαλος θα πηγαινα..

 

αλλα μπαινει και αυτο στη μεση τωρα..

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο σε αυτο..

 

παντως εχω την εντυπωση οτι αν γυρνουσε ο χρονος πισω και τα παιδαγωγικα ειχαν τετοια ζητηση οπως τωρα ( αν και δεν ξερεις σε 5 χρονια τι γινεται - κτεβαινουν 5000 ατομα απο γιουγκοσλαβια! ) θα διαλεγατε παιδαγωγικα..:wink: η οχι?

 

 

Μπαααα, μυαλό δεν βάζω εγώ :smile: . Πάλι μηχανολόγος θα σπούδαζα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαααα, μυαλό δεν βάζω εγώ :smile: . Πάλι μηχανολόγος θα σπούδαζα.

 

:P

 

παντως αυτο αυτο που ειπε ο rigid για το αγχος και την υγεια με προβληματιζει και με προβληματιζε..

 

αλλα βλεπω και τη μερια της οικογενειας που ναι μεν εχουν τρεις μηνες να καθονται.. αλλα με δυσκολια πανε 7 μερες διακοπες..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.