Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δημοπρασία δημοσίων έργων και διαγωνισμοί


Recommended Posts

απο μια εταιρεία με πήραν τηλέφωνο σχετικά με μια δημοπρασία που θέλουν να συμμετάσχουν. Κατευθείαν με ρώτησαν αν έχω άδεια άσκησης επαγγέλματος και μου ζήτησαν να επικυρώσω ένα αντίγραφο, και να πάω να συζητήσω μαζί τους. Υπάρχει περίπτωση να είναι παγίδα για μένα και τι θα πρέπει να προσέξω και να ρωτήσω πριν δωσω το οκ και την άδεια φυσικά. τι μου συνιστάτε γιατι μου κανει εντύπωση που κατευτείαν μου ζήτησαν αντίγραφο επικυρωμένο της αδείας πριν καν συζητήσουμε. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ειχα αφησει βιογραφικό στο κουτί για τα γραμματά τους, ψάχνωντας για δουλεία πριν μερικές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η άδεια άσκησης επαγγέλματος με την συμμετοχη σε δημοπρασία.

 

Εκτός αν είναι για ανάθεση μελέτης και θα σε χρειαστούν για στελέχωση αλλά και πάλι χωρίς μελετητικό.... χμ δεν ξέρω.

 

Μήπως η εταιρεία έχει έδρα σε άλλη πόλη και σε θέλει για επιτόπου μηχανικό?

 

Πάντως δεν χάνεις τίποτα αν πας απο εκεί μια βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

η εταιρεία είναι Θεσσαλονίκη και το έργο είναι σε νομό εκτος Θεσσαλονίκης. Αυτός δεν θα μπορούσε να βάλει το πτυχίο του αφού έχουμε ίδια ειδικότητα? απλα αυτή η επιμονή για αν έχω άδεια επαγγέλματος και να την επικυρώσω άμεσα με σκοπό να την χρησιμοποιήσουν με προβλημάτισε..θα πάω απο κεί έκλεισα ραντευού αλλα δεν ξέρω τι να προσέξω. αν δώσω την άδεια υπάρχει περίπτωση ν α υπάρξει πρόβλημα αν δεν βάλω πουθενά υπογραφή?

Link to comment
Share on other sites

δε θα δωσω καμια αδεια αυριο. θα μιλήσω να δω τι θελουν και θα δω. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η επιμονή στην άδεια είναι λίγο περίεργη...

Για τις δημοπρασίες ξέρω ότι χρειάζεται συνήθως το μελετητικό πτυχίο και όχι η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος (ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος).

 

Βέβαια πάνε να δεις τι μπορεί να την χρειάζονται αλλά πρόσεχε ΜΗΝ την δώσεις και ΜΗΝ υπογράψεις τίποτα χωρίς να σου εξηγήσουνε πρώτα...

 

Πάντα προσέχουμε που βάζουμε την υπογραφή μας, γιατί από λαμόγια άλλο τίποτα. Έχουμε χορτάσει... :-x

Link to comment
Share on other sites

πηγα συζητησα. θα συμμετάσχει σε μια δημοπρασία για δημόσιο έργο που απαιτεί στη σύμβαση στελέχη, μεταξύ των οποίων και ηλεκτρολόγο μηχανικό. για αυτο θέλει την άδεια λεει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.