Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά StruCad με 1130€ για μηχανικούς και όχι μονο


Recommended Posts

Όπως έχω γράψει και προηγουμένος "Στην ουσία δηλαδή πλησίασαν τον χώρο του μελετητή μηχανικού αρκετά αν και καταλαβαίνω οτι είναι τσουχτερότατο ποσό, για να πούμε οτι το αγοράζουμε για να εμπλουτίνουμε τις γνώσεις μας και όχι σαν επένδυση που θα μας αποφέρει τα χρήματα που τουλάχιστον δώσαμε." άρα δεν σου είπε κανείς να δουλέψεις περισσότερο αλλά κάτι άλλο, που δεν έχεις μάθει να το κάνεις μάλλον, και γιαυτό δεν το καταλαβαίνεις. Με τις υγείες σου.

 

ποιά γνώση να εμπλουτίσουμε ρε μάστορα; ποιά από όλες; τι να δουλέψουμε περισσότερο; για ποιόν; και με πόσο; νομίζεις με καίει το detailing program ; εδώ στα βόρεια κυκλοφοράμε με το μαχαίρι στο στόμα για να αλλάξουμε καμμιά επιταγή - τέσπα εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει η γνώση σου, συνέχισε για τους άλλους - υγεία και σε σένα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 104
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αγαπητέ ΣτέφανεΒ...

 

Μερικοί εδώ μέσα μπορεί να έχουν φάει γκαζούρα απο τους μηχανικούς για την δουλείά τους....μπορεί να ήθελαν να γίνουν μηχανικοί και τελικά γίνανε μόδιστροι...

 

Αλλά ας πάμε στα σοβαρά...

 

Θέλω να ξεκινήσω μια μελέτη...αλλά επειδή δεν ξέρω Strucad φοβάμαι γιατί μπορεί να βρίσκουν οι κοχλίες...τι να κάνω βοηθήστε με !!!

 

Ξέρω DIN και EC3 αλλά αυτά δεν λαμβάνονται υπόψη στις σιδηρές από ότι κατάλαβα γιατί δεν ξέρω Strucad...Επίσης η στατική που ξέρετε να την ξεχάσετε !!! Αν δεν ξέρετε Strucad είστε για την πίστα !!! Strucad κύριοι...

Τα υπόλοιπα για σιδηρές να τα αναθεωρήσετε.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα ? Να πάω να μάθω Strucad λέτε ??? Γιατί αν δεν ξέρετε Strucad δεν ξέρετε και απο κατασκευή. Πως τολμάτε κύριοι και πιάνετε στα χέρια σας το Robot, SOFiSTiK, INSTANT κ.τ.λ. Πως τολμάτε και υπολογίζετε φορτία με EC1 ??? Αφού δεν ξέρεται από κατασκευή !!!! Πως κάνετε δηλαδή μελέτες ??? Γιατί κοροϊδεύετε τους πελάτες και μετά πέφτουν και οι τιμές ????

 

Κάποιος παρακαλώ να μας δώσει τα φώτα του στις σιδηρές !!!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ αποφύγετε τις προσωπικές αιχμές και ειρωνείες και επικεντρωθείτε στις απόψεις περί της χρήσης των εν λόγω προγραμμάτων. Αλλιώς το θέμα θα κλειδωθεί μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητέ Pappos,

...δεν θα σου συνιστούσα να ασχοληθείς με μεταλλικές..με το υπόβαθρο που διαθέτεις! δεν φθάνει, πως να στο πώ!

- δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω ..ούτε εγώ έχω τις απαιτούμενες γνώσεις.

Link to comment
Share on other sites

@iovo...

μάλλον έχεις καιρό να μπεις στο forum...

 

ΣτέφανοςΒ σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου γιατί είχα σκοπό να κάνω μια σιδερά...μάλλον δεν θα εκπονήσω την μελέτη...θα πάρω τον κάβουρα και για πάω για τίποτα Μ12...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...

 

Σταμάτα εσύ. Αν την πάρεις εσύ μετά θα χάσω τους πελάτες μου !!!

 

Κατευθείαν ρε rigid ? Έτσι στην ψύχρα...ή μήπως είναι πολλά τα λεφτά Άρη ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.