Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια αρτοποιείου


Recommended Posts

ορισμος υγειονομικου υπευθυνου?..... οεο!!!

 

 

ποιος μπαινει?

θελει 2 ΥΔ? απο τον.... υγ υπευθυνο κ απο τον ιδιοκτητη?

κανα υποδειγμα?

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

ο υγ υπευθυνος πρεπει να ναι καποιος απο το καταστημα?

 

και τελος :mrgreen:

 

για μεταβιβαση και εκσυγχρονισμο θελει κ συπληρωση καποιο απο τα παραρτηματα III IV V ??? και πιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

οττο δεν είχα δει τα μηνυματα

 

Εννοείς τον υπευθυνο αρτοποιίας ετσι;

Μπορει να μπει ο ιδιοκτήτης αλλα και εργαζόμενος αρκει να εχουν την εμπειρια

 

ΥΔ ιδιοκτήτη: Οριζω Υπευθυνο αρτοποιιας στο αρτοποιείο μου που βρίσκεται στην οδο..... τον κυριο. ΧΧΧΧ

 

ΥΔ εργαζομένου: Αποδεχομαι να είμαι Υπευθυνος αρτοποιίας στο αρτοποιείο που βρισκεται στην οδο ΧΧΧ ιδιοκτησίας ΧΧΧ και δεν είμαι υπευθυνος σε αλλο αρτοποιείο. Εχω εμπειρία ανω των τριων ετων (ή ενα με πτυχίο αρτοποιιας) η οποια αποδεικνύεται με ενσημα ΙΚΑ τα οποια καταθετω κλπ .

 

Το τελευταίο με την αποδειξη δεν είναι απαραίτητο να γραφτει 

 

Αν είναι ο ιδιοκτήτης αρκει μια υπευθυνη δηλωση που θα λεει ολα τα παραπανω

 

Για οποιαδήποτε αλλαγη θελεις ερωτηματολογιο και Υπευθυνη δήλωση εναρξης. Αναλογα το μεγεθος (επαγγελματικο εργαστήριο, μοναδα χαμηλης οχλησης κλπ) και την αντιστοιχη ΥΔ...

Edited by ggeorge
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου

 

ρε συ κανω 2 αρτοποιεια και η μια νομαρχια μου ζητα υγειονομικο υπευθυνο και η αλλη οχι

δε μιλαω για τον αρτοποιο

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

το υγειονομικο στο ζηταει ετσι;

Είναι αυτος μαλλον που θα τηρει τις αρχες του haccp και που θα κανει το σεμιναριο.

Δεν εχω ασχοληθει. Μια υπευθυνη δηλωση οτι θα παρακολουθήσει το σεμιναριο συνηθως ζητανε ή μια φωτοτυπια της αιτησης για συμμετοχη στο σεμιναριο.

Δεν εχω ακουσει για υπευθυνη δηλωση ορισμού, αλλα φανταζομαι οτι θα είναι κατι αντιστοιχο με τις ΥΔ αρτοποιου. Ορισμος και αποδοχη;

 

δε ξερω δυστυχως περισσότερα...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ζητείται μόνο υπεύθυνος αρτοποιίας.

Σε περίπτωση όμως που η επιχείρηση είναι εταιρία (Ο.Ε., Ε.Ε. Ε.Π.Ε.) βεβαίως και ζητείται κάποιο συγκεκριμένο άτομο που θα οριστεί υγειονομικά υπεύθυνο. Αν η εταίρια είναι ατομική δεν ζητείται γιατί εννοείται ποιος είναι ο υγειονομικά υπεύθυνος. Αυτό ισχύει για όλες τις επιχειρήσεις υγειονομικού ενδιαφέροντος.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.