Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια αρτοποιείου


Recommended Posts

Γενικές απορίες για το ερωτηματολόγιο

 

1) Απαλλαγη από την υποχρέωση έκδοσης άδειας εγκατάστασης και λειτουργίας ζητάμε ( στο Α4) ή άδεια εγκατάστασης;

 

2) Στο Β2 που λέει κριτήρια. μεγέθη/ όχλησης βάσει.......εντάξει η όχληση είναι ΧΑΜΗΛΗ η κατηγορία όμως πια είναι γιατί λέει στο ΦΕΚ ότι τα αρτοποιεία είναι κατηγορία Β αλλά εξαιρούνται τα επαγγελματικά εργαστήρια ... οπότε τι κατηγορία το βάζω;

 

3) Την φιάλη υγραερίου την γράφω ως φορητή δεξαμενή έτσι δεν είναι;

 

4) ΚΑΔ βάζουμε το 10.71 10.72 μόνο και όχι το κατεβατώ των καδ που αφορούν πώληση λιανική χονδρικη 47.21 47.24 47.25 κτλ. έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δεν εχω μπροστα μου ερωτηματολογιο οποτε δε θυμαμαι ακριβως σε ποια σημεια αναφερεσαι

 

1) Αναλογα τα kw. Κατω απο 37 (χωρις δεξαμενες υγραεριου) απαλλαγη, πανω απο 37 αδεια εγκαταστασης

2) Κατηγορια Β με απαλλαγη απο ΠΠΔ :smile:

3) ναι (θα χρειαστεις ανιχνευτικο διαρροης)

4) το βασικο νομιζω αρκει. Δεν εχω μπροστα μου τη λιστα για να σου πω ποιο είναι αλλα μαλλον σωστα θα το εχεις επιλεξει

Edited by ggeorge
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1. Απαλλαγή από την υποχρέωση έκδοσης Άδειας Εγκατάστασης και Λειτουργίας

2. Β

3. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΦΟΡΗΤΗ ΕΑΝ ΘΕΣ ΠΑΠΑΓΑΛΟ ΣΤΑΘΕΡΗ :mrgreen:

  ειναι σε πλακα πανω βιδωμενη?  βασικα αλλο φιαλη αλλο δεξαμενη, οι δεξαμενες ειναι σταθερες

4. 10.7

 

 

κανε ενα μιξ με την απαντηση του ggeorge :grin:

Edited by OTTO_engine
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

μου παν απο το αναπτυξης οτι εχει καταργηθει το 8τμ για τον καφε

με την νεα αιβ, απλα δε θυμαμαι αν μου παν οτι βαζουμε οτι θελουμε, ισχυει?

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

μαλλον βγαζεις ξεχωριστη αδεια απο το δημο. Ετσι ειχα ακουσει πριν 2-3 μηνες. Τοτε δεν ηταν σιγουροι ομως...

Link to comment
Share on other sites

και για το πετρελαιο ανεξαρτητως τμ και Αα αν η δεξαμενη ειναι σε κοινοχρηστο - ΠΡΑΣΙΕΣ κλπ - χωρο ισως απαιτειται ΠΠ

 

αυτο μου το παν απο αναπτυξης lol τωρα το θυμηθηκα

διασταυρωνω με ΠΥ απο δευτερα

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία και εγώ...

Ανέλαβα την άδεια λειτουργίας αρτοποιείου, έχω κάνει το ερωτηματολόγιο, έχω πάρει απάντηση.....και πρόσφατα πήρε το μάτι μου ένα νέο νόμο Ν 3106/2013 ''περί απλούστευσης χορήγησης άδειας λειτουργίας ΚΥΕ'', που λέει ότι πλέον οι άδειες θα βγαίνουν από το Δήμο και όχι τη Διεύθυνση Ανάπτυξη της εκάστοτε Περιφέρειας.

 

Ερωτήσεις:

το αρτοποιείο είναι ΚΥΕ;

έαν Ναι, ισχύει το παραπάνω; διότι η Διεύθυνση Ανάπτυξης που απάντησε πως δεν έχει γνώση για το συγκεκριμένο και προχωράει όπως γνωρίζουμε..

 

Βοήθεια, πλιιιιιιίζζζζζ!!!!

Link to comment
Share on other sites

το πρατηριο άρτου ειναι ΚΥΕ το αρτοποιείο οχι με την εννοια που περιγράφει ο άνωθεν νομος που αναφέρεις

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.