Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια αρτοποιείου


Recommended Posts

θυμηστε μου λιγο για τους περιστροφικους 1100 ή 220 ο συντελεστης με την νεα?

 

1100 ΟΚ :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

το αρτοποιείο είναι ΚΥΕ;

 

Δεν είναι ΚΥΕ αλλά γίνεται έλεγχος απο το υγειονομικό

 

Η άδεια του χορηγειται απο τη δ/νση αναπτυξης

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Ερώτηση

 

Έχει χαθεί ο φακελλος νόμιμου αρτοποιείου (του '69) στο αρχείο της υπηρεσίας

 

Διάβασα την ισχύουσα νομοθεσία αλλα δεν βρήκα κάτι σχετικό τι γίνεται σ' αυτή τη περίπτωση (περί δημηουργιας ή ανασύσταση φακέλου), εκτός και δεν το πρόσεξα.

 

Γνωρζει κάποιος ή έχει αντιμετωπίσει αντίστοιχη κατάσταση πως ενεργούμε σ΄αυτή τη περίπτωση ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το σιγουρο ειναι οτι κανεις μια αιτηση ωστε να σου χορηγηθει

βεβαιωση απωλειας φακελου

 

μετα..... :!:

 

ξανα αποτυπωνεις και με χατσ μαλλον δειχνεις ποιοι χωροι υπηρχαν παλια

 

 

πηρα ΠΥ ελευσινας και μου ειπαν πως ειναι 38 για εργαστηρια τωρα τα κιλοβατ οχι 37 ξαναλλαξε κατι?

υστερα εκτος απο lpg  απαιτειται ΠΠ οταν εχεις πανω απο 5 τονους υγρα καυσιμα

( εκτος βενζινης οπου μαλλον οσα και να χεις θα απαιτειται )

για κατω απο 5 τονους την βαζεις οπου θες ακομα και ταραρσα αρκει οπου μπει στο οικοπεδο η στην ταρατσα να εχει λεκανη

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ζητάει η εφορία για να κάνει έναρξη για αρτοποιείο (μόνο ερωτηματολόγιο έχω καταθέσει προς το παρόν).

 

Μία λογίστρια μου είπε τον αριθμό προτωκόλου και φωτοτυπία της αίτησης η οποία αναγράφει ισχύ κτλ κτλ (τα έχω αυτά αλλά η αίτηση λέει απλά εξετάστε το ερωτηματολόγιο και τπτ άλλο δεν ήξερα ότι μπορεί να χρειαστεί και δεν την έκανα πιο αναλυτική αφού είναι τυπικό)

Link to comment
Share on other sites

συνηθως θελουν το μαγαζι να ναι αδειο αν ειναι καινουριο.... ετσι νομιζω τωρα για αλλα δε ξερω

και αυτο εσυ πρεπει να το απαντησεις? ο λογιστης γιατι πληρωνεται?

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

ο λογιστης πρεπει να του πει " θελω 1 2 3 4 πραγματα ... αν τα λεω σωστα ... ετοιμασετα"

 

το θεμα ειναι οτι αμα δε ξερει κιολλας μπορει να πει στον "επενδυτη" οτι δε ξερει και την δουλεια του..

 

"δε ξερει ο μηχ ασχετος ειναι"

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

επειδη μαλλον είμαι αυτο που είπε ο dip.... :mrgreen:    8-)

αντιγραφο της αιτησης πραγματι χρειαζεσαι. Τωρα αν τη δεχονται οπως την εχεις γραψει ή οχι νομιζω οτι διαφερει απο περιοχη σε περιοχη και απο υπαλληλο σε υπαλληλο   :shock:

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλημέρα,

έχω άλλη μία απορία.......

 

Υπάρχει κάποιος περιορισμός στις διαστάσεις των ανοιγμάτων; Βασικά εκείνο που με ενδιαφέρει είναι το πλάτος της εξωτερικής πόρτας της αποθήκης αλέυρων... Από την εμπειρίαςν σας, πόσο πρέπει να είναι για να υπάρχει άνεση στη μεταφορά των πρώτων υλών;

Link to comment
Share on other sites

γιατί υπαρχει φουρναρης που χρησιμοποιεί την αποθηκη αλευρων για τα αλευρια; :confused:

εχω δει να χρησιμοποιείται για υπνοδωματιο, γραφείο υπολογιστη, αλλα αποθηκη ποτε

ολα τα τσουβαλια στο ζυμωτηριο θα είναι, ειναι σιγουρο....

 

 

δεν υπαρχει περιορισμος νομιζω...

 

καπου είχα διαβασει οτι απαγορευονται οι συρομενες που διπλωνουν αλλα δεν το εχω επιβεβαιωσει...

 

edit

μολις διαβασα οτι λες για την εξωτερικη πορτα. αυτη εχει καποιο νοημα... :smile:

κοιτα και αυτη που συνδεει με το ζημωτηριο. δε θα γίνεται σταση στην αποθηκη... :mrgreen:

Edited by ggeorge
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.