Μετάβαση στο περιεχόμενο

βερνίκι οροφής εμφανούς σκυροδέματος


nikosmoi

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

 

Επειδή έχω μπερδευτεί, μήπως κάποιος γνωρίζει κατάλληλο βερνίκι για εσωτερική οροφή εμφανούς σκυροδέματος σε κατοικία;

Θέλω το τελικό αποτέλεσμα να μην δίνει "όψη βρεγμένου¨.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ματ μπορεί να χαλασει η όψη όπως είναι τωρα, το βερνίκι τι το θες; ποιος ο σκοπός του;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

θέλω η οροφή να φαίνεται όπως είναι τώρα. Τι πρέπει να κάνω; Τίποτα απλά το τρίβω να φύγουν ατέλειες και το αφήνω έτσι λες; 

Έχω ακούσει διάφορα. Βερνίκι/αστάρωμα και μπετόχρωμα/ σκέτο αστάρι....κλπ

Σημείωση: η εξωτερική πλευρά θα έχει ανεστραμμένη υγρο-θερμομόνωση.

 

Link to comment
Share on other sites

το σκυρόδεμα είναι ένα υλικό το οποιο σταδιακα μεταβάλλεται από τις συνθήκες θερμοκρασίας , υγρασίας, του περιβάλλοντος κλπ

οι αλλαγές γενικά είναι αργές εκτός αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα διαβρωσης ή αστοχίας μόνωσης

 

Εφαρμόζοντας κάποιο βερνίκι ενδεχομένως να χασει μάρος της "υφής" προσωπικά μου έχει τύχει σε industrial περιβαλλον οικίας να εφαρμόσω αναστολέα ώστε να γίνει λίγο πιο θολό και μετά μία γέφυρα πρόσφυσης προς αλλαγή υψής και χρώματος.   Η καλύτερη περίπτωση είναι να κάνεις δοκιμές σε κάποιο χώρο και επιφάνεια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.