Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιο πρόγραμμα για στατικά (μεταλλικές κατασκευές);


sundance

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 468
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To Robot Lite είχε 3100 πριν 1 χρόνο. Αν πήρες πρόσφατα τηλ. παίζει να το έχουν ανεβάσει λόγω ΕΣΠΑ.

 

McRaster η 3D απεικόνιση τι σχέση έχει με τα σχέδια κοπής? Το Scia δεν κάνει σχέδια κοπής. Έχει πάντως εξαιρετικά exports για TEKLA κλπ. Στείλε αν μπορείς και σε μένα την προσφορά.

Edited by SemiRigid
Link to comment
Share on other sites

Στην 2013 υποτίθεται οτι θα ενσωματωθεί.Βγάζει τίς ακριβέις διαστάσεις τών στοιχείων απο το structural.Στη εξαγωγή μιλάω ΝΑΙ, δέν έχει καμία σχέση με τη μ@@@ τού Scada.

 

 

Τη 3D την αναφέρω για το σχεδιασμό, σχεδιάζεις γρήγορα και μπορείς να δείς τη πραγματική κατασκευή στη τελική μορφή (Εδώ πάει το σχέδια κοπής και καλά).

 

SemiRigid πμ για προώθηση

 

Τι; 3100 σε τί, μίλησα με ACE-Hellas και έχω σχεδόν τριπλάσια

 

Τελικά Terry το webinar σ'αυτη την 'εκδοση είναι; 2013;

Edited by McRaster
Link to comment
Share on other sites

Ασε τα γέλια και τα links,θέλει δουλειά.Το export σε Autocad δεν είναι καλό, βγάζει τα στοιχεία σε τμήματα ( όσες και μηκίδες -τεγίδες) απο πάνω η διατομή.Θέλει δουλειά για να τα μαζέψεις.Οι συνδέσεις ομοίως και πάει λέγοντας.Έχω ενδoιασμό για τίς φορτίσεις.

 

Θέλεις να σου ανεβάσω ένα να δείς;.Επειδή είμαι σε φάση εκμάθησης του STATIK αυτή τη στιγμή, θα καθίσω αύριο να κάνω ένα τυπικό απο τίς έτοιμες βιβλιοθήκες και θα σου ανεβάσω να δείς

 

 

Στα έστειλα SemiRigid

Edited by McRaster
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάτι έτοιμο δεν θα ήταν άσχημο να το ανεβάσεις και εδώ στο φορουμ. Στις φορτίσεις τι παίζει? Δεν κάνει καλή παραγωγή φορτίων ή δεν κάνει καλά τους συνδυασμούς?

Edited by SemiRigid
Link to comment
Share on other sites

Να τα δούμε private καλύτερα πρίν μιλήσω....Δές λίγο τη φώτο που ανέβασα πρίν στο θέμα στούς συνδυασμούς αστοχίας.Επίσης έχω ενδοιασμούς στούς συνδυασμούς αέρα-χιονιού

Link to comment
Share on other sites

 

 

Τελικά Terry το webinar σ'αυτη την 'εκδοση είναι; 2013;

 

Ναι ειναι τα στοιχεια που εχουν μπει στην εκδοση 2013.

Θα σου στειλω και την παρουσιαση.

Απογοητευση.

Εχουν προγραμματιστει και αλλες προσθηκες αλλα θα σε επομενες εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

επειδή φαντάζομαι θα ενδιαφέρει και άλλους, δεν ανεβάζεις από το scada τις φωτό να δούμε και εμείς?

πόσο κοστίζει το μεταλλικό του scada τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.