Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έλεγχος νομιμότητας κτηρίου


Recommended Posts

Ένας πελάτης μου θέλει να αγοράσει ακίνητο (κτίρο γραφείων και καταστημάτων) το οποίο έχει ρεύμα τουλάχιστον 2 χρόνια.

Εκτός απο την αίτηση στην πολεοδομία για τα πλήρη σχέδια της μελέτης και επι τόπου έλεγχο εξωτερικών διαστάσεων Η/Θ κλπ. Τί άλλο θα πρέπει να μαζέψω απο χαρτιά και βεβαιώσεις απο πολεοδόμία και δήμο? Πως μπορώ να πάρω γραπτώς απο την πολεοδομία ότι δεν εκκρεμεί κάποια καταγγελία ή κάποια εισφορα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Αν το ρεύμα είναι εργοταξιακό (που δεν το νομίζω) τότε χρειάζεσαι πολύ χαρτούρα ακόμα.

Αν έχει ρευματοδοτηθεί κανονικά τότε δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι κάτι παραπάνω από ότι θα χρειαζόσουν με ένα παλαιότερο κτίσμα.

 

Όσον αφορά για τις καταγγελίες που ρώτησες πρέπει να ρωτήσεις το αντίστοιχο τμήμα στην πολεοδομία.

 

Πάντως για όλα τα θέματα ρώτα καλύτερα έναν μηχανικό ή αν είσαι μηχανικός, ρώτα έναν παλιό μηχανικό και φυσικά και την πολεοδομία.

Link to comment
Share on other sites

ναι κοίτα, μπορεί να επειγεσαι αλλά δεν μπορεί να ανεβάζεις το thread σου σε 2 μεριές

 

και εδώ και εδώ : http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=8230

 

και εισαι μέλος από τον Δεκέμβριο του 2007, δεν εισαι καινούργιος, που δεν ξερεις τι να κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.