Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΡΟΛΟΙ ΔΕΗ


Recommended Posts

Γεια σας,

Έχω νοικιάσει ένα ημιτελές κτίριο με την προοπτική να το τελείωναν. Εγώ είχα το ρολόι (εργοταξιακό) έξω από το κτίριο η ίδιοι το έβαλαν μέσα στην αυλή.

1.Έπρεπε να είχαν πάρει κάποια άδεια από την πολεοδομία ? τι πρέπει να κοιτάξω ?

2. Η πρόσβαση είναι αδύνατη  για τις μετρήσεις της ΔΕΔΔΗΕ. Τι να κάνω ως ιδιοκτήτης? 

 

Link to comment
Share on other sites

Είχε μπει κανονική σύνδεση με την ΔΕΔΔΗΕ?

Δηλαδή κανονικό ρολόι?

 

Αν όχι, έκανες την αρχική αίτηση για σύνδεση και να προσκομίσεις τα αναγκαία που θα σου ζητήσουν?

(το κτίριο υποθέτω έχει περατωθεί) ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα εργοταξιακό το οποίο είχα διακόψει. Ναι αποπερατώθηκε, τώρα έκανα την αίτηση για μόνιμο ρεύμα. Σαν ιδιοκτήτης τι άλλο πρέπει να κάνω? ποια είναι τα αναγκαία για να βγει το ρολόι έξω πάλι ? τι πρέπει να ζητήσω από τον ΔΕΔΔΗΕ? εγώ το είχα έξω αυτοί το έβαλαν μέσα αλλά δεν συμφωνώ γιατί δεν είναι προσβάσιμο, από την άλλη δεν ξέρω που να απευθυνθώ. Στην πολεοδομία μήπως? μπορείτε να με κατατοπίσετε ? Επίσης μπορώ να ζητήσω να είμαι παρών την ώρα της επισκοπής?

Edited by Δημητρα23
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου κάνει τίποτα η πολεοδομία.

Κανόνισε με τον Μηχανικό σου που είχε και την επίβλεψη του έργου, να φροντίσει να βρει κατάλληλο σημείο ώστε να κάνει την εγκατάσταση ή κατασκευή πιλάρ με τις αναγκαίες διαστάσεις που ορίζει η ΔΕΔΔΗΕ ώστε να υποδεχτεί εκεί το/τα ρολόγια....

Αφού φυσικά έχουν γίνει και οι αναγκαίες εργασίες με τον ηλεκτρολόγο για τις παροχές από εκεί πρός το σπίτι ή τα διαμερίσματα.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.