Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τοπογραφικό σε πράξη εφαρμογής


Recommended Posts

συνάδελφε Dim_An

οι πίνακες της πράξης εφαρμογής συνοδεύονται απο συντεταγμένες κορυφών τελικών οικοπέδων

δεν είναι θέμα αποτύπωσης και επανεφαρμογής

η πράξη εφαρμογής τέλος αποδίδει άρτια και οικοδομήσιμα οικόπεδα έστω και κατα το αρ25 του 1337/83

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 27
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφε ΘΕΟΧΑΡΗ θα ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σου πάνω σε αυτό:

 

τί ισχύ έχουν οι συν/νες των τελικών ιδιοκτησιών?Αν αυτές είναι λάθος ή απουσιάζουν τελείως,πώς ακριβώς μπορεί να υλοποιηθεί το εμβαδό της τελικής ιδιοκτησίας του κτηματολογικού πίνακα της πράξης?

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λέει ο συναδελφος zavi. Σε κάποιες πράξεις εφαρμογής ( ο zavi σιγουρα έχει γνώση καθώς υπάρχουν στον τόπο εργασίας του :) ) δεν υπάρχουν συν/νες παρά μόνο στις κορυφές Ο.Τ. Σε τέτοιες περιπτώσεις, πως εφαρμόζουμε με ακρίβεια τα όρια αφού αναγκάστικά εφαρμόζουμε γραφικό προσδιορισμό? :(

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε [email protected]

έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα παλαιότερα

αν δεν υπάρχουν πίνακες η είναι λάθος κατα την άποψή μου απαιτείται ανασύνταξη της πράξης τα στοιχεία αυτά είναι αναπόσπαστα και ουσιαστικά

ο συνάδελφος στο ερώτημά του ανέφερε ότι υπάρχουν πίνακες

όταν γίνεται γραφικός η ημιαναλυτικός προσδιορισμός και επανεφαρμογή τότε δεν δουλεύουμε αναλυτικά και φυσικά υπάρχουν οι αναμενόμενες διαφορές και αποκλίσεις

και οι διορθωτικές πάνε σύννεφο αν γίνονται και αυτές !!!!!!

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτές είναι λάθος ή απουσιάζουν τελείως,πώς ακριβώς μπορεί να υλοποιηθεί το εμβαδό της τελικής ιδιοκτησίας του κτηματολογικού πίνακα της πράξης?

 

αν δεν υπάρχουν πίνακες η είναι λάθος κατα την άποψή μου απαιτείται ανασύνταξη της πράξης τα στοιχεία αυτά είναι αναπόσπαστα και ουσιαστικά

........................

όταν γίνεται γραφικός η ημιαναλυτικός προσδιορισμός και επανεφαρμογή τότε δεν δουλεύουμε αναλυτικά και φυσικά υπάρχουν οι αναμενόμενες διαφορές και αποκλίσεις

και οι διορθωτικές πάνε σύννεφο αν γίνονται και αυτές !!!!!!

 

Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα,ότι όταν οι συν/νες τελικών ιδιοκτησιών είναι λάθος ή απουσιάζουν ΤΕΛΕΙΩΣ τότε δουλεύουμε κατά προσέγγιση με τις ευλογίες του αντίστοιχου ΟΤΑ.

 

Αυτό ήθελα να πεις.Δεν έχουμε ξανακαταλήξει σε αυτό σε άλλη κουβέντα......διότι,μου ζητήθηκε από πελάτη οριοθέτηση,συν/νες τελικών ιδιοκτησιών ΔΕΝ υπάρχουν (για άλλη μια φορά),μόνο τετραγώνου,δεν βρήκα ούτε μισό ''Κ'' σε 5 τετράγωνα,κράσπεδα δεν έχουν μπει,οπότε οι επιλογές μου είναι λιγοστές......

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απουσιάζουν οι συντ/νες των οικοπέδων? ο μελετητής τι λέει?

 

:lol::lol::lol:

 

...............................................................................................

 

Φίλε μάλλον δεν έχεις παρακολουθήσει τα ποστς μου στις Π.Ε............:lol:

 

Το μελετητή τί ακριβώς να τον κάνω,να τον δείρω?Τί να τον κάνω το μελετητή,αφού το ψάρι βρωμάει πάντα από το κεφάλι..........

Link to comment
Share on other sites

τα έχω παρακολουθήσει αλλά έχω και ασθενική μνήμη. Στη Χαλκίδα πάντως που ο μελετητής είναι απλήρωτος δίνει συντ/νες οικοπέδου με κάποιο μικρό κόστος.

έλεγα μήπως συμβαίνει κάτι ανάλογο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.