Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φάκελος προελέγχου


Recommended Posts

Καλημέρα σας!Θέλω να καταθέσω φάκελο προελέγχου για μία άδεια διότι υπάρχουν κάποια θέματα για τα οποία δεν ειμαι σίγουρος και οι μηχανικοί της πολεοδομίας δεν μου δίνουν ξεκάθαρη απάντηση.Δεν την έχω ξανακάνει την διαδικασία αλλά δεν νομίζω ότι είναι κάτι περίεργο ή δύσκολο ως προς τη διαικπαιρέωση του.Τώρα επειδή έχει προκύψει και το πρόβλημα με τις αλλαγές στην νομοθεσία του Σουφλιά ήθελα να ρωτήσω αν καταθέτοντας φάκελο προελέγχου καλύπτομαι ως προς τις ισχύουσες διατάξεις και στον φάκελο της κανονικής αδειας που θα κατατεθεί αργότερα ύστερα από τον προέλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω. Και θετική απάντηση να πάρεις στον προέλεγχο, αν στο μεταξύ αλλάξει η νομοθεσία και μετά την αλλαγή καταθέσεις νέα αίτηση, θα πας με τα νέα δεδομένα.

 

Θα ήθελα να ακούσω κι εγώ άλλη άποψη πάντως γιατί δεν είμαι καθόλου σίγουρος για την διαδικασία. Βέβαια και το θολόν της παρούσας φάσης δεν σε βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με φέρνει σε πολύ δύσκολη φάση διότι προέκυψε τώρα το πρόβλημα με την αλλαγή της νομοθεσίας.Μάλλον θα πρέπει να ρισκάρω και να μην καταθέσω φάκελο προελέγχου αλλά κανονικά το φάκελο της αδείας.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με φέρνει σε πολύ δύσκολη φάση διότι προέκυψε τώρα το πρόβλημα με την αλλαγή της νομοθεσίας.Μάλλον θα πρέπει να ρισκάρω και να μην καταθέσω φάκελο προελέγχου αλλά κανονικά το φάκελο της αδείας.

γιατί να ρισκάρεις; αν έχεις κάνει την μελέτη σου πάρε πληρότητα κατ'αρχήν και μετά στον έλεγχο θα προκύψουν ή όχι τα θεματα που φοβάσαι.

Προέγκριση συνήθως ζητάς αν πρόκειται για κανά μεγάλο έργο που έχει πολλά ερωτηματικά και ζητάς παρεκκλίσεις κλπκλπ

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρωτοκόλληση του φακέλου είμαστε κατοχυρωμένοι από τις επικείμενες αλλαγές της νομοθεσίας;

Link to comment
Share on other sites

σε φάκελλο κανονικής αδείας, ναι (τουλάχιστον σύμφωνα με το παρελθόν)

 

τώρα σε προελεγχο, αυτό συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.