Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ορισμός πισίνας και άδεια


Recommended Posts

μην μπερδεύεις την διαθεση των περισσότερων να ΜΗΝ σε βοηθήσουν με ασχετοσύνη αγαπητε μου. Είναι το στυλ σας.

 

Παμε λοιπόν από την αρχη αφου σημερα ειμαι σε ιδιαιτερα καλο mood.

 

Αν ειναι για ξενοδοχείο θα πας στον ΕΟΤ να σου πουνε τι χρειάζεσαι για να βγάλεις αδεια λειτουργείας κολυμβητικης δεξαμενής βάση του νομου 3536/2007 αν θυμάμαι καλά.

 

Αν ειναι για το σπιτι σου θα πας στην πολεοδομία.

 

Μερικα πράγματα που μπορεί να χρειαστείς ομως, ετσι εγκυκλοπαιδικα στο λεω για να προβληματιστεις, είναι:

οικοδομική άδεια για την δεξαμενη

κατοψεις και τοπογραφικο θεωρημενα απο πολεοδομια

τεχνική εκθεση απο μηχανικό σχετικα με πληροτητα προδιαγραφων ως προς βαθος, διαστασεις, αριθμο λουομένων, αποδυτηρια, ναυαγοσώστη κλπ

υπευθυνη δηλωση δικη σου για την ευθυνη αν πνιγει κανεις

βεβαιωση για τον ναυαγοσωστη

ποινικο μητρωο δικο σου

ενημερωτητα απο οικιο δημο

 

και αλλα πολλα ευχαριστα που θα σου πει ο μηχανικος στον οποιο θα αποτανθεις και θα πληρωσεις για να σε βοηθήσει στη συνταξη του φακελου με ολα τα παραπανω.

 

α και που σαι φιλε μου: κολυμβητικη δεξαμενη ειναι καθε δεξαμενη που τροφοδοτηται με νερο και χρησιμοποιείται για κολυμβηση και αναψυχη. Ελαχιστη επιφανεια ΔΕΝ οριζεται. Αρα αυτα που σου ειπα δυο φορες. ΕΟΤ ή Υγειονομικου του Δημου σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
Οπως καταλαβατε απαντηση σαφη δεν πηρα. Παλι εξυπναδες γιατι απλα δεν ξερουν το αντικειμενο τους? Δεν λεω εξυπναδες απλα κρινω τις απαντησεις τους. Ας το κανουμε λοιπον ποιο απλο για τους εξυπνους?! μηχανικους που εδωσαν 'απαντηση' πιο πανω.

Θελω κυριοι μηχανικοι? να φτιαξω μια δεξαμενη νερου 20τ.μ και βαθους 1.5μ σε ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ χωρο. Τι ειναι αυτο πισινα??? Υπαρχει νομος ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ, που να οριζει τι ειναι πισινα!!!!?????>

......., φτιάξε ότι θες και αδειασε μας τη γωνιά που θα βαλεις και "?"

 

υφάκι ειρωνίας για τζάμπα απάντηση άρχοντα του μάρκετιν να πας αλλού να το πουλήσεις

 

@mods: παρακαλώ ν'αλλάξει ο τίτλος του θέματος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση και ειδικα για την παρατηση στο τελος. Επιτελους!!!!

Να'σαι καλά, τίποτα, ξαναπέρνα για τα ρέστα

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε howard_roark,

 

Σ'ευχαριστω για την απαντηση. Η παρατηρηση στο τελος ηταν πολυ σαφης για το τι ειναι πισινα. Αυτο ακριβως ζητουσα να μαθω.

 

Ευχαριστω, να'σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Θελω κυριοι μηχανικοι? να φτιαξω μια δεξαμενη νερου 20τ.μ και βαθους 1.5μ σε ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ χωρο. Τι ειναι αυτο πισινα???

 

και τι είναι, μπανιέρα ? Εισαι τόσο ........ και μας ρωτάς τι είναι ? γκρρρρρρρρρρρ

Link to comment
Share on other sites

και τι είναι, μπανιέρα ? Εισαι τόσο ....... και μας ρωτάς τι είναι ? γκρρρρρρρρρρρ

 

1) Πολλα πραγματα σε κανουν να διαχωρισεις ενα καλο μηχανικο απο ενα μετριο? Ακομα και ενας Ηλιθιος σαν εμενα ειναι ευκολο να το καταλαβει. Πως? Για παραδειγμα, απο το εαν οι απαντησεις τους πανω σε θεματα που αφορουν το αντικειμενο τους ειναι ξεκαθαρες και συγκεκριμενες η αοριστες και εκτος θεματος. Βλεπε howard_roark (την απαντηση του πιο πανω)μπας και τωρα στα γεραματα καταλαβεις κατι που δεν το εμαθες στο πανεπιστημιο. Μαλλον ησουν για καφε η κοιμοσουν στα εδρανα οταν καποιος καθηγητης ηθελε να στα μαθει.

2)Κατι αλλο που δεν εμαθες (βλεπεις μας εφαγαν οι Δεσμες στο λυκειο) ειναι να καταλαβαινεις την εννοια καθε λεξης και να το νοημα μιας προτασης. Γιατι αγορι μου οσες φορες και αν σε ρωτουσα εσενα, παλι δεν θα καταλαβαινες σε τι επρεπε να απαντησεις.

 

Εγω την τυφλα μου την ξερω γι'αυτο και μπηκα σε αυτο το φορουμ να βρω ενα ανθρωπο/μηχανικο να μου δωσει μια γνωμη/λυση στην απορια μου.

Εσυ αγορι μου ακομα κοιμασαι στα εδρανα....

Παντου υπαρχει ενας ΚΟΥΓΙΑΣ...

 

Οταν λεω 'μετριο' εννοω αρχιτεκτονα οχι καφε...

Link to comment
Share on other sites

Και τι θες τώρα ; Τσάμπα συμβουλή ; Το τσάμπα τέλειωσε, στείλε μας π.μ. αν θες και σε όποιον θες, να κανονίσουμε ένα ραντεβού (με το αζημίωτο) να μάθεις ό,τι θες.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε ο τζαμπατζής και ο κουτοπόνηρος,

 

έθεσε και καλά ερώτηση-πρόκληση για τον καλό επιστήμονα και κατάφερε και πήρε και απάντηση .

 

Απίστευτο μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.